Mr. Olympia 2002

  2724
  0
  PAYLAŞ

  2002 Las Vegas, Nevada, USA: Ekim 19, 2002, Ronnie Coleman yarışmayı kazandı, ama gene kolay olmamıştı öğlen yapılan show da Kevin Levrone skor kartlarında önde gözüküyordu, arkalarından Gunter Schlierkamp çok yakın bir şekilde onları takip ediyordu

  gecenin sonundaysa seyircinin favorisi Gunter Schlierkamp oldu ancak bu sonucu değiştirememişti.Ronnie için bir kez daha zorlu bir yarışmanın arkasından şampiyonluk gelmişti.

  Bu yarışmanın belkide en akılda kalan olayı seyircinin Gunter Schlierkamp gösterdiği sevgi gösterisiydi bu güne kadar yapılan hiç bir Mr. Olympia yarışmasında seyirci bu kadar sevgi ve hayranlık göstermemiştir hiç bir vücutçuya .Gunter Schlierkamp ogece skor kartlarında ve sonuçlarda 5. yetindi bu seyirciyi adeta çılgına çevirdi . Gunter Schlierkamp ve o gün o yarışmayı izleyen herkesin aklında bu kaldı.

  Benim sonuç için yorumumsa, ogün bende seyirciler arasındaydım seyicilerin gunter diyerek hep bir ağızdan bağırmaları inanılmazdı yarışmanın ogün tartışmasız birincisi Gunter Schlierkamp dı kısaca 2oo2 Mr. Olympia nın gerçek sahibi gunter olmalıydı ogün orda yarışmayı canlı izleyen herkes bunu biliyordu ama hakemler bırakın birinciliği vermeyi gunter ı 5 inci yaptılar inanılmazdı ?

  Mr. Olympia yarışmasının ardından yapılan 2002 GNC SHOW OF STRENGTH BODYBUILDING CHAMPIONSHIP yarışmasında seyircinin beklediği oldu ve Gunter Schlierkamp bu sefer ronnie coleman yenerek birincilik kazandı ancak büyük ünvan hala ronnie deydi.Ama hakemler adeta günah çıkardılar !!! bu yarışmanın sonucunun enteresan tarafı ise Olympia tarihinde Mr. Olympia ünvanı sahibi bir vücutçu ilk defa ünvanın sahibiyken sıradan bir pro yarışması içinde yenilmişti bence bu Gunter Schlierkamp için çok daha anlamlı bir başarıydı.

  2002 Mr. Olympia

  1 Ronnie Coleman
  2 Kevin Levrone
  3 Chris Cormier
  4 Dexter Jackson
  5 Gunter Schlierkamp
  6 Lee Priest
  7 Ken Wheeler (Flex)
  8 Markus Rühl
  9 Orville Burke
  10 Dennis James
  11 Craig Titus
  12 Art Atwood
  13 Ahmad Haidar
  14 Ernie Taylor
  15 Nasser El Sonbaty
  16 Darrem Charles
  17 Shari Kamali (King)
  18 Bob Cicherillo
  19 George Farah
  20 Paco Bautista
  21 Claude Groulx
  22 Tommi Thorvildsen
  23 Jaroslav Horvath
  24 Gustavo Badell
  25 Don Youngblood

  Yazan : Edip Toçsoy – Vucutcu.coM

  Mr. Olympia 2002

  PAYLAŞ
  Önceki makaleMr. Oympia 2001
  Sonraki makaleMr. Olympia 2003
  asdasd