Ana sayfa Vücut Geliştirme Yarışmalar Mr. Olympia Mr. Olympia 2002

Mr. Olympia 2002

2605
0
PAYLAŞ

2002 Las Vegas, Nevada, USA: Ekim 19, 2002, Ronnie Coleman yarışmayı kazandı, ama gene kolay olmamıştı öğlen yapılan show da Kevin Levrone skor kartlarında önde gözüküyordu, arkalarından Gunter Schlierkamp çok yakın bir şekilde onları takip ediyordu

gecenin sonundaysa seyircinin favorisi Gunter Schlierkamp oldu ancak bu sonucu değiştirememişti.Ronnie için bir kez daha zorlu bir yarışmanın arkasından şampiyonluk gelmişti.

Bu yarışmanın belkide en akılda kalan olayı seyircinin Gunter Schlierkamp gösterdiği sevgi gösterisiydi bu güne kadar yapılan hiç bir Mr. Olympia yarışmasında seyirci bu kadar sevgi ve hayranlık göstermemiştir hiç bir vücutçuya .Gunter Schlierkamp ogece skor kartlarında ve sonuçlarda 5. yetindi bu seyirciyi adeta çılgına çevirdi . Gunter Schlierkamp ve o gün o yarışmayı izleyen herkesin aklında bu kaldı.

Benim sonuç için yorumumsa, ogün bende seyirciler arasındaydım seyicilerin gunter diyerek hep bir ağızdan bağırmaları inanılmazdı yarışmanın ogün tartışmasız birincisi Gunter Schlierkamp dı kısaca 2oo2 Mr. Olympia nın gerçek sahibi gunter olmalıydı ogün orda yarışmayı canlı izleyen herkes bunu biliyordu ama hakemler bırakın birinciliği vermeyi gunter ı 5 inci yaptılar inanılmazdı ?

Mr. Olympia yarışmasının ardından yapılan 2002 GNC SHOW OF STRENGTH BODYBUILDING CHAMPIONSHIP yarışmasında seyircinin beklediği oldu ve Gunter Schlierkamp bu sefer ronnie coleman yenerek birincilik kazandı ancak büyük ünvan hala ronnie deydi.Ama hakemler adeta günah çıkardılar !!! bu yarışmanın sonucunun enteresan tarafı ise Olympia tarihinde Mr. Olympia ünvanı sahibi bir vücutçu ilk defa ünvanın sahibiyken sıradan bir pro yarışması içinde yenilmişti bence bu Gunter Schlierkamp için çok daha anlamlı bir başarıydı.

2002 Mr. Olympia

1 Ronnie Coleman
2 Kevin Levrone
3 Chris Cormier
4 Dexter Jackson
5 Gunter Schlierkamp
6 Lee Priest
7 Ken Wheeler (Flex)
8 Markus Rühl
9 Orville Burke
10 Dennis James
11 Craig Titus
12 Art Atwood
13 Ahmad Haidar
14 Ernie Taylor
15 Nasser El Sonbaty
16 Darrem Charles
17 Shari Kamali (King)
18 Bob Cicherillo
19 George Farah
20 Paco Bautista
21 Claude Groulx
22 Tommi Thorvildsen
23 Jaroslav Horvath
24 Gustavo Badell
25 Don Youngblood

Yazan : Edip Toçsoy – Vucutcu.coM

Mr. Olympia 2002

asdasd