Mr. Olympia 2008

  2634
  0
  PAYLAŞ

  2008 Las Vegas, Nevada, USA : Eylül 27, Orlean Arena, Las Vegas, 17 savaşçı vücutçu podyuma çıktı bunlardan iki tanesi unvan için çarpışıyorlardı. 10 yıllık profesyönel yarışmalarda 47 kez podyum yapan Dexter Jackson

  sonunda ünvana yakın olmanın heycanıyla podyumdaydı.Jay Cutler karşısında büyük şans yakalamıştı Dexter Jackson.

  Dexter bu şansını çok iyi kullanarak Jay Cutler alt etmeyi başararak uzun kariyerine nihayet en büyük ünvanı ekledi. Jay Cutler hiç beklemediği bir mağlubiyet yaşadı.

  Yarışmadan akla kalan diğer olaysa Phil Heath il defa Olympia podyumuna çıkması oldu 28 yaşındaki Phil Heath 3. olarak gelecek Olympia ünvanı için umut vaat etmeyi başarmıştı.

  Jay Cutler İstanbul Show sadece günler kala canlı canlı seyrettiğim yarışmada ikinci olması moralimi hayli bozmuştu ancak genede bu savaşçının hemen Olympia yarışmasından sonra yüksek formuyla İstanbul a gelmesi zamanlama olarak harikaydı.Kendisi bana yarışmadan hemen sonra 2009 da ünvanı geri alacağını söylemesi ve İstanbulda çok daha iyi bir formla Türk Vücut geliştirme sevenlerin karşısına çıkıcağını belirti. Gerçekten Jay bu iki sözünüde tuttu İstanbul Bostancı Gösteri merkezinde organize ettiğim Jay Cutler İstanbul Showda Olympia formundan katbe kat iyi podyum aldı o gün orda düzenlediğim organizasyonda herkes gerçek bir Mr Olympia yı ilk defa canlı ve yarışma formunda seyretti ikinci sözü ünvanı 2009 da geri alıcam demesiydi Jay bunuda gerçekleştirdi.

  2008 Olympia Sonuclar

  1 Dexter Jackson
  2 Jay Cutler
  3 Phil Heath
  4 Dennis Wolf
  5 Toney Freeman
  6 Melvin Anthony
  7 Silvio Samuel Saviour
  8 Dennis James
  9 Moe El Moussawi
  10 Gustavo Badell
  11 Darrem Charles
  12 Johnnie Jackson
  13 Craig Richardson
  14 Ronny Rockel
  15 David Henry
  16 Kevin English
  – Fouad Abiad
  – Leo Ingram
  – Sergey Shelestov

  Yazan : Edip Toçsoy – Vucutcu.coM

  Mr. Olympia 2008

  PAYLAŞ
  Önceki makaleMr. Olympia 2007
  Sonraki makaleMr. Olympia 2009
  asdasd