Ana sayfa Antrenman Makaleleri Muhteşem Karın Kası İçin Antrenman

Muhteşem Karın Kası İçin Antrenman

2366
0
PAYLAŞ

Karın kaslarınızı tam anlamı ile geliştirmek için yapmanız gereken hareketleri ve nasıl yapmanız gerektiğine dair uymanız gereken hususlar bulunmaktadır. Bununla beraber uygulamaya başlandıktan sonra beslenme konusuna da dikkat edilmelidir.

Curunch

Programınıza dahil ettiğiniz bu hareket mekik hareketidir. Bu hareketi 3 set şeklinde 15 kere uygulamanız gerekmektedir. Curunch hareketi yaparken boyun omurlarını zedelememek adına ellerinizi boynunuza koyarak veya da başınızın arkasında birleştirerek yapmanız gerekir. Yapmış olduğunuz curunch hareketinin etkisini tam anlamı ile görebilmek için hareketi hızlı hızlı değil yavaş bir şekilde kaslarınızı sıkarak uygulamanız daha verimli sonuç almanızı sağlayacaktır.

Reverse Curunch

Reverse curunch olarak adlandırılan bu hareketin adı ters mekiktir. Bu hareketi de aynı şekilde 3 set halinde ve 15 kere uygulamanız gerekmektedir. Hareketi yapabilmek için sırt üstü yatıp dizlerinizi dik açı ile sabit tutmanız gerekmektedir. Hareketi yaparken savrulmamaya ve dizlerinizi dik açı pozisyonundan çıkarmamanız bu hareketin yapımı için uygun olacaktır.

Jackknife Hareketi

Jackknife hareketi karın kası uygulaması içerisinde yer alması gereken önemli bir harekettir. Bu hareket 3 set şeklinde ve 12 kere yapılması gereken bir harekettir. Hareketi yaparken amacınız karın kaslarına ağırlık vermek olup bacaklarınızı ve kollarınızı yukarıda birleştirmek olmalıdır. Hareketi yaparken bacaklarınızın olabildiğince dik durabilmesine dikkat edin.

Plank Hareketi

Plank hareketinin yapılış süresi sizin vücut yapınıza bağlıdır. Yere yüz üstü bir şekilde uzanın. Ayak parmak uçlarınızın ve dirseklerinizin yardımı ile yerden destek alın. Başınızı aşağıya bakar pozisyona getirin ve sırtınızı dik bir şekilde tutmaya özen gösterin. Sıkı bir şekilde herhangi bir yeriniz oynatmayın ve bu pozisyonda ne kadar durabiliyorsanız o kadar plank hareketi devam ettirmeye çalışın.

asdasd