Mutlu Bir Yaşam İçin Beslenme Programı

  2307
  0
  PAYLAŞ

  Egzersizden, iş görüşmesinden veya romantik bir akşam yemeğinden önce ne yemeli? Doğru kombinasyonları yaparak performansınızı ve yaşam kalitenizi artırın. Beslenme tarzınız antrenman sonrası kazançlarımızı değil, hayatımızın her alanını etkiliyor. Günlük yaşantımızda en iyi performansı göstermek için doğru besinleri seçmek, çoğumuzun sandığından daha büyük bir önem taşıyor. Stratejik olarak yapılan atıştırmalar, egzersiz öncesi gücünüzü artırır, stresli bir sınav öncesi odaklanmanızı sağlar ve gece rahat ve kesintisiz uyumanızı kolaylaştırır. Önemli olan doğru ve kesin etki gösterecek kombinasyonları bir araya getirmek.İşte günlük hayatınızı kolaylaştıracak etkili beslenme ipuçları;

  Egzersiz Öncesi

  Muz ve Kahve;
  Gerçek şu ki, eğer orta düzeyde ve bir saatten daha az egzersiz (kardiyo) yapıyorsanız ve kas artırmak için ağırlık çalışması yapmıyorsanız. egzersiz öncesi ekstra besinlerle depolarınızı doldurmak zorunda değilsiniz. Egzersiz öncesi enerjinizi yükseltmek ve gücünüzü artırmak için bir orta boy taze meyve yeterli olabilir. Muz. egzersiz öncesi tüketebileceğiniz mükemmel bir ara öğündür. Çünkü sindirimi kolaydır ve potasyum içerir. Terle birlikte kaybettiğiniz elektrolitleri yerine koymanızı sağlar. Aynı zamanda spor çantanızda taşıması oldukça pratik bir meyvedir.

  Benim Önerim; muz yemeniz ve yanında bir fincan kahve içmeniz Kahve de enerjinizi katlayacaktır. Kafein, performansınızın daha uzun sürmesini sağlar ve kas ağrılarını azaltır. Bir fincan kahveyi veya 2 fincan çayı önce içmeye özen gösterin. Bu yarım saatlik süreçte vücudunuz kafeini kullanmaya başlayacak.

  UYKU ÖNCESİ

  Wasave Peynir

  Kilo vermek ve kilosunu korumak isteyenlerin yatmadan 2-3 saat kadar önce yeme işlemlerini bitirmesi önemlidir. Son ara öğünde yağlı ve yüksek kalorili atıştırma yapmak yerine, yaklaşık 150 kalorilik doğru kombinasyondaki ara öğünler tercih edilebilir. Böylece daha rahat bir uyku uyumayı garantiye alırsınız. En iyi doğal yatıştırıcı triptofandır.Triptofan. vücudumuzda serotonin üretimi için gereklidir. Serotonin ise sakinlik verir ve uykuya geçişinizi kolaylaştırır. Burada önemli olan hindi, süt. peynir ve yumurta gibi triptofan içeren besinleri karbonhidratlarla beraber tüketmektir. Karbonhidratlar, triptofanın beyne iletimini ve uykunuzun gelmesini sağlar.

  Benim Önerim; wasa (karbonhidrat) ve az yağlı peyniri (triptofan kaynağı) uyku öncesinde harika bir ara öğün olarak tüketmeniz. Aynı zamanda gece yatmadan papatya çayı içmek de, kasların gevşemesini sağlar.

  İş Görüşmesi/Sınav Öncesi

  Smoottie, Yumurta ve Ceviz

  Konsantrasyonunuzu ve mental gücünüzü artırıcı bir kombinasyon arıyorsanız, tercihiniz proteinlerden yana olsun. Yapılan son çalışmalar, proteinin beyinde odaklanmayı ve dikkatli olmayı sağlayan hücreleri aktive ettiğini gösteriyor.

  Benim Önerim, protein içeren lezzetli birsıııoothie içmeniz. 150 gram az yağlı yoğurt, 150 gram az yağlı süt, bir bardak taze veya dondurulmuş kırmızı meyveler (böğürtlen, frambuaz ve yaban mersini) ve buz ile smootlıie hazırlayabilirsiniz. Yanında yumurta ve ceviz kombinasyonu ile mental gücünüzü de destekleyebilirsiniz. Ceviz, omega 3 içeriği ile hafıza üzerinde çok el kili. Oncınli bir görüşme veya sınav öncesi en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise dıılııı önce yemediğiniz bir besini, yağlı ağır bir yemeği, gaz yapıcı baklagilleri ve çok yüksek lifli sebzeleri tercih etmemek olacaktır. Kötü bir sürprizle karşılaşmak istemezsiniz.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleSüper Set Nedir?
  Sonraki makale30 Dakikada Yağları Erit

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd