Ana sayfa Antrenman Makaleleri Partnerle Antrenman Yapmanın Faydaları ve Zararları

Partnerle Antrenman Yapmanın Faydaları ve Zararları

2919
0
PAYLAŞ

Hayatımızın her anında yanımızda olmasını istediğimiz insanın antrenman yaparken de bazen varlığını hissetmek istiyoruz. Bu sebepledir ki beraber spor salonlarına yazılıyoruz ya da beraber yürüyüşlere çıkıyoruz. Çok da eğlenceli olan bu yürüyüşler zaman zaman sıkıntılı hallere düşmemize de neden olmuyor değil. Partnerle spor yapmanın faydaları da azımsanmayacak kadar fazla. Beraber spor yapmanın verdiği mutluluk sporu daha fazla sevmemizin yanında partnerimizle zaman geçirmemize de olanak sağlıyor. Partnerle beraber yapılan sporda hem güzel vücutlara sahip olunurken hem de kaliteli zaman geçiyoruz.

Partnerle Antrenman Yapmanın Zararları

Yararı kadar zararı da olan durumun en tehlikeli yanı sakatlık riski. Sevdiğiniz insanın yanında kendinizi rahat hissetmeniz veya dikkatli davranmanız ne yazık ki biraz zor oluyor. Bu sebeple de özellikle ağırlık çalışmalarında veya ağır efor gerektiren hareketlerde dikkat dağınıklığı maalesef sakatlanmalara neden oluyor.

Partnerle antrenman yapmanın bir diğer olumsuz yönü ise kıskançlık. Beraber gittiğiniz spor salonu ne yazık ki ayrılıklara neden olabiliyor. Çiftlerden herhangi birine aşırı ilgi gösteren hoca bu konuda fikir uyuşmazlığı yaşayan çiftler olayı abartarak sonucu ayrılığa kadar getirebiliyor. Bu şekilde olmasa bile erkeğin fazla kıskanç olması ve kız arkadaşının sporda giyeceği kıyafetlere çok fazla karışması tartışmalara neden olabiliyor.

Partnerle spor yapmanın yararı ve zararı çeşitlik gösterecek bir konu olsa da bunlar en çok rastlanan problemler arasında yer alıyor. Her şey gayet ölçülü ve yerinde devam ettiğinde hem güzel vücut hatlarına sahip olabiliyor, hem de partnerinizle zaman geçiremiyorsanız bunu en yararlı şekilde değerlendirmiş oluyorsunuz.  Her açıdan kazandığınız bu aktivite ile spor yapmayı sevecek spora daha fazla zaman ayırmak isteyeceksiniz. Ama unutmamanız gereken bir şey var ki o da her şeyde olduğu gibi sporda da ölçüyü kaçırmamak!

asdasd