Pilates Hakkında

  2204
  0
  PAYLAŞ

  Pilates, diğer yöntemlerin aksine yaparken eğlenebileceğiniz, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verip incelmenizi sağlayacak birçok egzersizin bütünüdür.Özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi gören pilates karın, kalça ve bel bölgelerinde bulunan fazlalıkların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir.Peki pilates hakkında bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler nelerdir;

  Pilatesin diğer antrenman rutinlerinden farkı ne?

  Pilates vücudu bir bütün olarak çalıştırıyor. Tüm kaslar eşit kuvvetleniyor ve uzuyor. Diğer antrenman rutinlerinin çoğunda bazı kas zincirleri fazla gelişiyor; bazılan ise hiç çalışmıyor. Bu da dengesizliğe ve sakatlıklara davetiye çıkarıyor. Aynca pilates hareketleri daima tam konsantrasyon gerektiriyor.

  Özellikle merkez bölgesini güçlendirmek isteyenler pilates yapmalı mı?

  Pilatesin yaratıcısı Joseph Pilates. merkez kaslanm “güç evi” olarak tanımlıyor. Her pilates egzersizi bu kasları çalıştırır. Sağlıklı ve fonksiyonel bir hareket için güçlü bir  bölgesi şarttır. Ayrıca pilates, derinlerdeki kasları bulup kuvvetlendirme konusunda en mükemmel egzersiz yöntemi. Pilates yaparken kullanılan reformer aletinde, ağırlık yerine güçlü yaylara karşı çalıştığınız için, derin denge kaskın daha etkin bir şekilde aktif olur.

  Ağırlık antrenmanı yapan biri, aynı zamanda pilates yaparsa ne kazanır?

  Ağırlık kaldıran erkeklere pilates yapmalarını şiddetle öneriyorum.Ağırlık antrenmanı, kasların kısalmasına ve eklemlerin hareket açıklığını kaybetmesine neden olur. Ayrıca sırta büyük bir yük bindirir ve ağırlık kaldırırken tüııı vücudu kullanmak çok önemlidir. İşte pilates size bunu yapmayı öğretir.

  Pilatesi sadece kadınlar mı yapabilir?

  Bu algının nedeni, medyanın pilatesi kadınlara pazarlaması. Pilatesin tarihine inerseniz, bu metotun bir erkek tarafından, yine erkekler için üretildiğinni görürsünüz. Joseph Pilates, Alman polis ve askerlerine savunma dersleri verirken bu egzersiz metodunu buldu. .Aslında pilates hayli ciddi ve fiziksel olarak zorlu bir egzersiz yöntemi ilk önce limitlerinizi keşfetmenize, ardından onları aşmanıza yardımcı oluyor.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd