Piramit Antrenman Sistemi

  3539
  0
  PAYLAŞ

  Kaslarımızın daha güçlü olması ve hacim kazandırması için kullanılan birçok çalışma sistemi vardır. Piramit sistemi de bunlardan birisidir. Genelde bu tarz sporla ilgilenen herkes piramit sistemi uygulamaktadır. Piramit sistem Şöyle ki; Çalıştığınız her sette sayıları arttırıp tekrar düşürmesi demektir. Bu yöntem vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler tarafından belli aralıklarla uygulanan ve oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlayan yöntemlerden birisidir.

  Piramit sistem setleri

  Piramit sistemi setleri şu şekilde olmalıdır;

  1.set 50 kg-14 tekrar
  2.set 55 kg-12 tekrar
  3.set 60 kg-10 tekrar
  4.set 65 kg-8 tekrar

  Böyle bir sistemi takip ederseniz piramit sistem yapmış oluyorsunuz. Fakat böyle bir sitemde 6 tekrara kadar düşülmesi ön görülmez. Birde buna özgün ters piramit vardır. Üst bölgede yaptığımız gibi setlere ayırarak bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
  Ters piramit sistemi

  Ters piramit sistemi setleri şu şekilde olmalıdır;

  1.set 50 kg- 12 tekrar
  2.set 55 kg-10 tekrar
  3.set 60 kg-8 tekrar
  4.set 55 kg-10 tekrar
  5.set 50 kg-12 tekrar

  Ters Piramit Sistemi Nedir?

  Bu da normal piramidin zıt tarafı yani açıklamak gerekirse; Ağırlığı arttırıp tekrar sayısını azaltmaktır. Daha sonra kilo azaltılırken tekrar sayısı artar. Fakat bu sistemde kendinizi zorladığınız için yanma söz konusu olabilir.

  Bunun gibi. Yani normal piramit sistemin bir farklı olanı hacim ve kaslarınıza güç kazandırmak için çok iyi bir sistem olan piramit setler size etkisi maksimum seviyede hissetmenizi sağlar. Fakat eğer piramit setlere yeni başladıysanız son setlere doğru yanma ve acı hissedeceğiniz için son setleri başaramayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerek tek şey ağırlığı belirli bir seviyede tutup ve düşürüp tekrar sayısını arttırmaktır.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleFazla Meyve Tüketimi
  Sonraki makaleFitness Eğitmeni Seçimi
  asdasd