Postür Bozukluğu Düzeltme Teknikleri

  2668
  0
  PAYLAŞ

  Genel olarak vücutta meydana gelen duruş bozukluklarına postür bozukluğu adı verilmektedir. Kişilere önden ve ya arkadan bakıldığında görülebilen bu bozukluklar sırt kısmında bulunan omurların dışa çıkması gibi görülebilir, omuzların düz durmaması olarak da görülebilmektedir. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde ortaya çıkan bu bozukluklar oldukça çeşitli nedenlere bağlı olarak kendini göstermektedir.
  Postür Bozuklukları Nasıl Düzeltilebilir?
  Postür bozuklukları kişilerde sırt, bel, boyun ağrısı gibi şikayetlere neden olmaktadır. Ayrıca kamburluk gibi sorunların yaşanmasına da neden olan bu rahatsızlık omurlar arasından geçen sinirleri de sıkıştırmaktadır. Görüntü bozukluğuna kadar giderek kişilerin psikolojik açıdan sıkıntı yaşamalarına neden olan bu bozukluğun tedavisinde ise sorunun kaynağına inmek gerekmektedir.
  Postür bozukluğu eğer kaslarda meydana gelen bazı sorunlardan kaynaklanıyorsa vücut geliştirme yöntemleri ile sorun ortadan kaldırılabilir. Eğer ki kişilerde görülen postür bozukluğu kemiklerden kaynaklı ise bunun tedavisinde farklı bir yol izlenecektir. Postür bozukluklarında kaslarda meydana gelen sorunların büyük bir kısmı gündelik hayattaki yanlış duruşlardan kaynaklanmaktadır.
  Kişiler postür bozukluğu düzeltme teknikleri olarak gündelik hayatlarında oturdukları masa ile olan mesafelerine dikkat etmeleri ve sırt bölgelerini dik tutmaya çalışmaları gerekmektedir. Ayrıca kişilerin günde 1 saat gibi az bir zamanlarını alacak şekilde kaslarına yönelik vücut geliştirme hareketleri de yapmaları şarttır.
  Eğer sizde de postür bozukluğu varsa ve bu durumu ortadan kaldırmak için çeşitli antrenmanlar yapmanız gerektiğini biliyorsanız 2 set halinde ve her set 12 kere olacak şekilde prison squat yapabilirsiniz. Bu harekette ellerinizi başınızın üzerine koyarak kalçanızı dışarı çıkarıp bacaklarınızı hafif büküp eğilme hareketini tekrarlayabilirsiniz. Yine bu hareket gibi 12 tekrar ve 2 setten oluşan crunch ve superman hareketlerini tekrarlayabilirsiniz. Postür bozukluğu bu sayede ortadan kalkmaya başlayacaktır.

  asdasd