Powerlifting Antrenman Prensibleri

  3387
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirme sporu yapmaya başlayan bireyler belirli zaman dilimleri içerisinde güç anlamında yol kat edebildiklerini fark ederler. Performansları doğrultusunda istedikleri düzeyde kas yapabilirler buna rağmen güçlerinde her hangi bir artış göremezler. Bu noktada bir çok vücut geliştirici powerlifting’e yönelir. Paylayıcı gücün temeline dayanan bu antrenmanlar vücut geliştiricilerin güç kazanmalarına yöneliktir. Bu program ile vücut geliştirmede kas yapabilmekten çok, güç kazanabilmenin temel nokta olduğunu anlamış olursunuz. Powerlifting adı verilen spor ile vücut geliştirmede sporunda kullanılmakta olan hareketlerin bir kısmı uygulanır. Uygulanan bu hareketler genel olarak bar yardımı ile yapılabilecek hareketlerdir. Güç kazanımı sağlanabilmesi için bu hareketler 5 set 5 tekrar şeklinde uygulanmalıdır.

  Powerlifting Antrenman İle Amaçlananlar

  Powerlifting antrenmanında amaçlanan nokta güç kazanımıdır. Güç kazanımın hedeflendiği bu sporu yaparken kaslarınız gelişme gösterecektik fakat bir vücut geliştirmeci kadar kas yapabilmek beklenmemelidir. Bazıları için vücut geliştirme sporunu yapmak, bu sporu yaparken hedeflenen olay kasları göstermek değil güçlenmektir. Bu noktada uygulayacağınız powerlifting antrenmanı tam size göre. Güç kazanma adı altında uygulayacağınız powerlifting antrenmanına başlamadan önce kendinizi deadlift, bench press ve squat hareketleri üzerinde kendinizi geliştirmiş olmanız gerekmektedir. Hareketlerin yapılış şeklini iyi kavramanız sizin yararınıza olacaktır. Vücudunuzun hangi pozisyonda iken daha fazla ağırlık kaldırabileceğini ve eklemlerinizi en az derecede zorlamanız gerektiği öğrenilmelidir. Hareketleri doğru bir şekilde algılayıp uygulayabilmeniz önemli bir husustur.

  Powerlifting Antrenmanı İle Güçlendirebileceğiniz Bölgeler

  Powerlifting antrenmanı ile vücudunuzda, göğüs ve sırt kasları, ön kol, karın kasları, bacaklar ve omuz kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Powerlifting antrenman uygulamasını yapan sporcular piramit prensibi dahilinde aşırı zorlu saatlerde sadece 1 kez tekrar yapabilecek kadar ağırlık artırımında bulunabilirler.

  asdasd