Preworkout Ürünleri

  2771
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirici veya düzenli spor yapan biriyseniz yaptığınız idmanlarda disiplin ve ağır bir programınız varsa uzun zamandır spor yapıyorsanız zaman zaman motivasyon kaybından şikayetçi olabilirsiniz. Yorgunluk hissi, antrenmana devam etmeme isteği, istediğiniz gibi odaklanamama, beklenen performansı gösterememe gibi pek çok benze sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Antrenman yapmadan önce tüketebileceğiniz ürünler, yabancı deyişle Pre-Workout Supplementler, sizi antrenmana hazırlar daha iyi konsantre olma, spor hevesi arttırma bunun yanında fiziksel olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

  Pre-Workout Nedir Neler İçerir

  Bu supplementler, multi-vitamler ile beraber oldukça karışık içeriğe sahip sporcu gıda takviyelerinden sayılırlar. Bu Supplementler genel anlamda çok fazla farklı maddenin. Özel yöntemlerle bir ürüne sıkıştırılarak elde edilir ve yaygın olarak; kafein, amino asitler, BCAA’lar, nitrik oksit artırıcılar, kreatin vb. maddeleri kapsar. Bu supplementlerin amacı, antrenman öncesi kullanılan bu ürünler, diğer supplementelerin aksine, direkt fiziksel olarak hissedilebilir olmaları. .

  Pre-Workout Supplementlerin Genel Etkileri

  Bu supplementler daha yüksek enerji seviyelerine sahiptirler, konsantrasyon ve isteklilik artırmak gibi etkileri vardır, dayanıklılık sürenizi arttırmanıza yardımcı olur. Bu etkilerin ne kadarı psikolojik ne kadarı fizyolojik olduğu ise tartışma konusudur. Antrenman öncesi bu ürünler söz konusu olunca, saydığımız olumlu etkilerin büyük kısmını, bu tarz ürünlerde büyük miktarlarda kullanılan kafein maddesinin bir etkisi ve bundan kaynaklandığı yönünde sıklıkla tartışmalar ortaya çıkmaktadır, ama bunda gerçeklik payı olduğu tartışılmaz.

  Pre-Workout Yani Antrenman Öncesi Ürünlerin Yan Etkileri

  İçersinde birçok farklı maddelerin barındıran her supplementler gibi, antrenman öncesi supplement ürünlerinde de dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, yan etkilerinin diğer supplementlere kıyasla daha fazla olabileceği konusudur. Burada dikkat edilmesi gerek olay, daha önceden herhangi bir hastalığı veya fiziksel bir rahatsızlığı olan kullanıcıların, bu ürünlere yaklaşırken dikkatli olması gereklidir. Uzmanların uyardığı bir diğer konu ise kalp damar ve benzeri rahatsızlığı bulunan insanlar, bu ürünü kullandığı takdirde tetikleyici olabileceğidir. Bir diğer husus ise psikolojik hastalığı bulunan insanlarında tehlike unsuru olabileceğidir.

  asdasd