Protein Tozu Kullanımı

  2326
  0
  PAYLAŞ

  Protein Tozu Sür İle mi Su İle mi tüketilmelidir?

  Protein tozunu su ile mi yoksa süt ile mi içmek gerektiğini kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendiniz belirlemelisiniz.

  İstediğiniz veya ihtiyacınız olan şey kaslarınız artırmak, hacim veya güç elde etmek ise protein tozundan tam yararlanmak için önerilen şey sütle, hatta mümkünse tam yağlı sütle karıştırıp içmenizdir. Fakat yağlı sütün hazmı yağsıza göre daha zordur.

  Protein tozlarınızı yağsız sütle tüketirseniz aldığınız karbonhidrat ve protein daha fazla olur. Ayrıca yağsız sütün hazmı daha kolaydır.

  Protein Tozunu Sütle Kullanmak

  Protein Tozunu sütle kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Bu laktoz intoleransıdır. Eğer laktoza karşı tolerans eksikliğiniz varsa süt ve süt ürünleri tükettikten sonra bazı rahatsızlıklar yaşarsınız. Bu yüzden laktoz inoleransına sahip kişilerin protein tozunu süt yerine suyla karıştırma gibi bir seçenekleri de vardır. Fakat protein tozunun da süt ürünleri içerdiği düşünülürse laktoz intoleransı olanların yalnız sütü değil protein tozunu da tüketmeleri rahatsızlık verici olabilir.

  Protein tozunu su ile karıştırmak seçeneklerden bir diğeridir. Bu yöntemde çoğu protein tozu suyun içine süte karıştığından daha çok karışır. Ayrıca diyet dönemlerinde protein tozunu su ile karıştırmak daha yerinde bir davranış olabilir.

  Protein tozunun su ile karıştırıldığında lezzetli olduğu da kullananlar tarafından teyit edilmiş bir bilgidir.

  Protein tozu doğru kullanıldığında iyi ve kaliteli bir gıda takviyesidir. Ancak haddinden fazla kullanıldığında sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Ayrıca kalitesiz protein tozları vücuda zararlı olacak ağır metallerden içerebilir. Yine kişinin ne kadar protein tozu kullanması gerektiği o kişinin kilosuna göre değişiklik göstermektedir.

  Uyku öncesi protein tozu alımı ile (karbonhidrat içermeyecek şekilde) uyku sonrasındaki rejenerasyon ve kas yapımı faaliyetleri çok güzel bir fırsata dönüştürülmüş olur.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleTriset Nedir?
  Sonraki makaleBölgesel Zayıflama
  asdasd