Ana sayfa Antrenman Makaleleri Sipinning Nedir?

Sipinning Nedir?

2306
0
PAYLAŞ

Sipinning bisiklet yarışına benzeyen bir spordur. Yüksek sesli müzik ile grup halinde yapılır. Yarış bisikleti ve kondisyon bisikletinin harmanıdır. Sipinning nedir? Sorusunun en güzel cevabı yarış bisikletinin sabit şekilde kullanılmasıdır. Müzik eşliğinde grup olarak spor merkezlerinde yapılan sipinning çok eğlenceli popüler bir spor dalıdır. Sipinnnig 45 dakikalık seanslarda yapılan ve bu süreç içerisinde yaklaşık 500 ile 900 arasında kalori yakmayı sağlamaktadır.

Sipinning önce sepet üzerinde sonra pedallara yapılır. Pedalları çevirerek kalori yakmayı sağlayan sipinnig kalça karın bacak kol kaslarını çalıştırır. spinning kısa sürede fazla kalori yakmayı sağladığı için tüm dünyada bütün spor salonlarında yapılmaktadır. Evde de yapılabilir fakat spor salonunda yarış havasında ve yüksek müzikle yapıldığı için daha eğlenceli olarak yapılmaktadır. İlk başlarda sipinning yapmak zor gelebilir. 45 dakika boyunca pedal çevirmek ve bunu hızlı bir şekilde yapmak ve pedallar üzerinde dengede durmak fakat yaptıkça pedalları ayakta çevirmek daha kolaylaşacak ve daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. İşte o zaman bu spor çok daha eğlenceli hale gelecektir.

Spinningin yaparken nelere dikkat etmelidir.

Spinnig oldukça kondisyon gerektiren bir spordur. Bisikletin hızını ve ağırlığını seviyenize göre ayarlamanız gerekir. Aksi halde kaslar zorlanarak yırtıla bilir. Ya da lif kopması olabilir. Nefesiniz yetmeyebilir. Bu yüzden yavaş yavaş hızını artırarak yapmak gerekir. spiining sporu ilk yapılmaya başladığı zamanlarda kaslarda biraz ağrı olur bir süre sonra bu ağrılarda geçer. Artık sipinning insana keyif vermeye Başlar. Haftada 2 ya da 3 kez yapılmalıdır. Daha fazlası kasların zarar görmesine neden olabilir. Vücut alıştıkça sayısını artırabilirsiniz. Bunun dışında başka bir yan etkisi yoktur. Söylediğimiz gibi sporcunun seviyesine göre ayarlandığı zaman ve yapılan süreye dikkat edildiği zaman hiçbir sorun yaşamazsınız.

asdasd