Spinach …. Ispanak!!!

  2585
  0
  PAYLAŞ

  Çiğ veya pişmiş. Nasıl tüketirseniz tüketin ıspanağın faydaları saymakla bitmez. Temel Reisin gücünü kazanması için kullandığı yakıtın ıspanak olmasının bir sebebi var elbette.Evet bazı besin değerlerinin, besinlerin pişirilme işlemi esnasında kaybolduğu doğrudur. Pişmiş bir şekilde ıspanağı tüketmenin hem hacim olarak hemde sindirilme olarak daha kolay olacağını takdir edersiniz. Bir oturuşta daha fazla yiyebilir ve daha fazla lezzet alabilirsiniz. Uzun süreli zor bir pişme süreci olmadığından ötürü ıspanağı buharda pişirmek, besin değerlerini muhafaza etmek için en iyi pişirme yöntemi gibi gözükmektedir.

  İçeriğindeki yüksek miktarda betakaroten ve E Vitamini, suda çözülebilir vitaminler, kas inflamasyonuna karşı savaşır ve yoğun egzersizler sonrası kas iyileşmesini hızlandırır. Kas büyümesi için önemli olan amino asitlerden, glutamin için çok zengin bir kaynak olmakla beraber bağışıklık sistemini de düzenler. Glutamine e ilave olarak, ıspanak, protein sentezini uyaran fitokimyasallardan oktakosanol ve betaecdysterone içerir. Çiğ ıspanak sizin için harika bir C Vitamini kaynağı ve antioxidandır. Ancak fazla pişirdiğinizde bu vitaminin büyük bir yüzdesini kaybedersiniz.

  Ispanak kalsiyum bakımından zengin olmasına rağmen içeriğindeki oksalik asit kalsiyum emilimini bağlar ve çoğu kullanılamaz. Bu srunu çözmenin kolay bir yolu vardır. Şöyle ki, mandalina,portakal gibi C vitamini bakımından zengin bir gıdayı ıspanaklı öğününüzün yanına arkadaş edebilirsiniz.Her ne kadar Temel Reis güç kaynağı olan ıspanağı konserve kutulardan tüketse de, siz ıspanağı taze bir şekilde tüketmeye bakın.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd