Ana sayfa Sporcu Gıdaları Spinat Extract

Spinat Extract

2153
0
PAYLAŞ

Vücut geliştirmek isteyenler iyi bilirler ki besin takviyesi önemli bir rol oynamaktadır. Zor kilo alanlar ve kas yapımında hızlı gelişim sağlamak isteyen kişiler takviyeler almaktadırlar. Doğal kaynaklardan beslenmek en sağlıklısıdır bu yüzden doping uygulaması olarak bilinenlerin dışında daha doğal olan steroid kimyasal değildir. Etkinliği ise bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Spinat Extrack Hangi Etken Maddelerden Oluşur?

Oluşumu sağlayan temel 2 madde vardır. Beta ecdysterone ve Turkestrone. Bu iki madde doping listesinde olmayan ve doğal olan ek bir besin maddeleridir. Bu hormondan faydalananlar farklı etki görmektedir. Örneğin zor kilo alan zayıf vücuda sahip bir birey kas yapması oldukça zor olan bir yapıya sahiptir. Bu hormon sayesinde en hızlı değişimi görecek olanlar bu vücuda sahip kişilerdir. Extract kullanımı bu yüzden bu kişiler arasında daha yaygındır.

Fiyat Nedir?

Etkisi yüksek olan bu ürünün fiyatının düşük olması beklenemez. Etkisi doğrultusunda fiyatı da yüksek bir üründür. Sahip olduğu ISO-9001 ve ISO-22000 bunun yanı sıra GMP damgası ürün kalitesini de göstermektedir. Bunlara bağlı olarak ürünün fiyatı da yükseklik seyreder. Ayrıca Türkiye’de üretilmesi yasaktı bir süre öncesine kadar. Fakat ürünü tek bir üreticiye satma hakkı verildi. Firmanın tek olması ve rekabet şartı olmaması da ürün fiyatının yüksek olmasını sağlıyor.

Yan Etkileri Var Mıdır?

Normalde kullanılan doping ilaçları insan vücuduna ciddi zararlar vermektedir. Masum amaçlarla kas yapmak, vücut geliştirmek için kullanılsalar da iç organlarına zararları çok büyüktür. Spinat Extract olarak doping uygulamasına karşı olan firma hiçbir yan etkisinin tespit edilmediğini açıklamıştır. Doğal güçlendirici olarak bilindiğinden yan etkisi yoktur denilebilir. Ama her zaman olduğu gibi kullanmadan önce dikkat etmekte fayda vardır.

asdasd