Tek Bölge Antrenman Sistemi

  2500
  0
  PAYLAŞ

  Tek bölge antrenman sistemi, çift bölge antrenman sistemine göre daha uzun süreli bir çalışma gerektiren yöntemdir. Tek bölge antrenman sistemi günde sadece bir bölgenin kasını çalıştırmaya yardımcı olan programdır. Tek bölge antrenman sistemi ile çalışmak istiyorsanız bunun için uyku düzeninize, tükettiğiniz yemeklere ve öğün atlamamaya özen göstermelisiniz. Bu sistemde sıralama yapmak önemlidir. Günün uzun bir zaman dilimini tek bölge antrenmanı için ayırmalısınız.

  Tek bölge antrenman sisteminin yaraları her gün tek bir bölgeye yoğunlaştığınız için daha iyi verim elde edebileceksiniz. Bu sistemde göğüs, bacak ve sırt kısımlara daha fazla önem verilmelidir. Bu programı uygularken protein ve karbonhidrat almalısınız. Eğer yeteri miktarda karbonhidrat ve protein alıp, yeterli miktarda bu sistem programına zaman ayırırsanız tek bölge antrenman siteminin yaralarını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Tek bölge antrenman sistemi, birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Tek bölge antrenman sisteminin yararları ve verim alınabilmesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  Tek bölge antrenman sistemi nasıl yapılır diye yeni başlayacak olan kişilerin kafasında birtakım sorular oluşmaktadır. Öncelikle kendinize uygun programla başlamalısınız. Daha fazla verim alabilmek için kaldırabileceğinizden fazla ağırlıklı bir program denerseniz verimden çok zarar elde edersiniz. Her gün uygulayacağınız bu yöntemde antrenmanlarınızı en fazla 45 dakika içerisinde bitirmelisiniz. Hareket aralarında 1 dakika, set arasında ise 30 saniye dinlenmeniz gerekmektedir. Kendinize uygun programı bulana kadar tek bölge antrenman sistemi nasıl yapılır diye araştırmalarınız ve edindiğiniz bilgiler sizin yararınıza olacaktır. Tek bölge antrenman sistemi nasıl yapılır sorularına cevap bulduğunuzda her gün düzenli çalışıp, eksiksiz bir şekilde programınızı tamamlayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

  asdasd