Ana sayfa Antrenman Makaleleri Tek Bölge Antrenman Sistemi

Tek Bölge Antrenman Sistemi

9101
0
PAYLAŞ

Genel olarak vücut geliştirmek isteyen pek çok kişinin sorduğu sorular arasında en çok merak edileni tek bölge mi çift bölge antrenman sistemimi yapmak daha iyidir. Aslında bilinen en etkili yollar arasında sürekli ve sıkı bir çalışma ile vücut geliştirme yapılabileceğidir. Tek bölge antrenman sistemi ile yapılması gerekenleri listeledik.
Çift bölge antrenman sistemine göre tek bölge antrenman sistemi daha uzun süreli bir çalışma ile yapılmaktadır ve günde sadece bir bölgenin kasını çalıştırmaya yardımcıdır. Çift bölgede yapılan birçok hareketi günlere bölerek çalışmak daha kolay olacaktır.
Tek bölge antrenman ile çalışmak istiyorsanız öncelikle yediğiniz yemeğe ve uyku düzeninize çok dikkat etmeli ve öğünlerinizi asla atlamamalısınız. Daha sonra yapacağınız günlük programın hayatınızı zorlaştırmamasına dikkat etmelisiniz.
Genel anlamda hemen her sporcu ilk önce çok yoğun olarak spor ve egzersize başlasalar da sonraki dönemler de tek bölge antrenman ile daha rahat bir çalışma sistemi yaratmaktadır.
Sıralama yapmak oldukça önem arz eden bir konudur ve bir günde uzun bir zaman dilimi ile çalışma yapmalısınız. Her gün bir bölge de yoğunlaşmalı ve kısa süreli bir dinlenme sağlamalısınız.
Bir bölge de en fazla kırk dakika çalışma yapmalı ve daha sonra kısa bir süre dinlenmelisiniz. Tek bölgeye odaklanmak istiyorsanız mutlaka terlemenize dikkat etmeli ve kendinizi yoracak hareketlerde dinlenme sürenizi azaltmalısınız.
Günlük olarak yapacağınız bütün egzersizlerin göğüs, bacak ve sırt kısmına daha fazla bir önem vermelisiniz ki yaptığınız çalışmadan yarar elde edebilin. Yağ yakım ve kas yapma çalışmaları oldukça önemli bir çalışma ile birlikte olmalıdır.
Tek bölgenizi çalıştırırken protein ve karbonhidrat alımınıza da büyük önem vermelisiniz.

asdasd