Ana sayfa Sporcu Gıdaları Temel İhtiyaçlar

Temel İhtiyaçlar

1928
0
PAYLAŞ

Definisyon döneminde bütçenizi sarsmadan kullanabileceğiniz ve kas gelişiminiz açısından önemli bir yere sahip olan  üç temel besin desteği hangisi?Bu yazımızda sizler için definasyon döneminde kullanabileceğiniz supplementleri değerlendirdik.

Neredeyse herkes kas kaybının yağ kaybından daha kolay olduğunu acı bir şekilde olsa da öğrenmiştir.Bu yüzden kalori kısıtlamasına gittiğinizde, zor elde ettiğiniz kaslarınızı korumak tçin bazı besin desteklerinden yardım almalısınız. Bunu sağlayacak ucuz ama etkili üç besin desteği vardır:

1) GLUTAMİN:

Glutamine vücutta önemli amino asitlerden birisidir.Vücut içerisinde üretiliyo olsada bu miktar ağır antrenmanlar yapanlar için pek yeterli olmamaktadır.Kas kütlesini korumak için kritik bir öneme sahiptir ve yağ depolanmasını azaltabilir.Büyüme hormonu seviyesini arttırır ve kasın toparlanma süresini düşürür.

2) ARJİNİN:

Nitrik oksitin öncüsü olup, nitrojen tutma yeteneğinden dolayı kasları daha şişkin gösterir ve yağ depolanmasını önlemeye yardım eder.Arjinin tarafından üretilen nitrik asit kan damarlarını genişleterek daha fazla kanın dolaşımını sağlar.Bu sayede kasların ihtiyacı olan besin ve lifler kaslara daha hızlı taşınmış olur.

3) KARNİTİN:

Karnitin tüm hücrelerde mevcut olan lizin ve metiyonin amino asitlerden sentezlenmektedir.Trigliseritleri hücre mitokondrisine taşıyan ve orada ATP enerjisine dönüşen bir amino asittir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd