Temel Karın Kası Egzersizleri

  3803
  0
  PAYLAŞ

  Bildiğiniz üzere, son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte, bir çok alternatifli estetik ameliyatları yaptırılarak, karın bölgesinde ki, yağlar aldırılıyor. Ancak birazdan belirteceğimiz karın egzersizi ve hareketlerini doğru ve zamanlı bir şekilde uygularsanız ince, sıkı ve kaslı bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz. Sizde belirteceğimiz basit egzersiz ve hareketleri uygularsanız, estetik ameliyatı yaptırmanıza hiç gerek kalmaz. Sizlere şunu önceden belirtmekte fayda görüyoruz ki, hangi sporda ya da harekette ya da egzersizde olursa olsun, hareketi, sporu ya da egzersizi, düzenli yapmak her şeyden önemlidir. Bu yüzden günün belli bölümlerinde ve saatlerinde düzenli yapmanız, sizlere daha faydalı ve yararlı olacaktır. Başka bir alternatifte belirtecek olur isek, 2 günde bir 4 saat egzersiz yapmanız yerine, günde 1 saat egzersiz yapmanız, sizlerin metabolizmanızı hızlandıracak ve sizin önünüzde kilo vermek ve karın sıkılaştırmak için, hiç bir engel kalmayacak. Eğer belirteceğimiz egzersizlere ve hareketlere yeni başlayacaksanız, yani kilolu ve sportif bir vücuda sahip değilseniz, egzersiz öncesinde yarım saat yürümeniz, sizin için bir artı olacaktır. Konumuza dönelim ve egzersizleri belirtelim.

  Karın Sıkılaştırıcı Karın Egzersizleri;

  1) Basit mekik çekme egzersizi: Mekik çekme egzersizi ile ince, sıkı ve güçlü bir bele ve karına sahip olabilirsiniz. Egzersizi uygulama için, öncelikle düz bir zemine sırt üstü uzanın. Ardından iki ayağınız yan yana olacak şekilde, toplayın ve ayaklarınızı uzatın. Ardından karın inceltmek istiyorsanız, dizlerinizi yukarı çekin ve başınızı ellerinizin arkasına koyarak, dizlerinize doğru ilerleyin. Eğer karın sıkılaştırmak istiyorsanız, dizlerinizi yukarı çekmeden ve kırmadan, aynı hareketi tekrarlayın.

  2) Topuğa dokunma egzersizi: Topuğa dokunma egzersizi, yapılışı kolay ve etkisi büyük olan bir egzersizdir. Egzersizi uygulamak için, düz bir zemine sır üstü uzanın. Şunu önceden belirtmekte fayda görüyoruz ki, bu hareketi kademe kademe zorlaştırıp, uygularsanız, daha iyi bir verim alırsınız. Düz zemine uzandıktan sonra, dizlerinizi yukarı çekebildiğiniz kadar çekin. Ardından belinizi yukarıya kaldırmadan ve bükmeden, önce sağ eliniz ile, sağ topuğunuza sonra da sol eliniz ile sol topuğunuza dokunun. Bu hareketi dizlerinizi daha az yukarı çekerek, zorlaştırabilirsiniz.

  3) Bu iki egzersizin ardından bir diğer egzersizde tüm karın bölgenizi çalıştıracak olan plank egzersizidir.Zor bir egzersiz olsada etkisi bakımından oldukça etkili bir egzersizdir.Egzersizi ilk aşamada kısa süreli yapmanızı tavsiye ederiz.Nasıl yapılacağı konusuna gelecek olursakta genel itibari ile şınav posizyonu alınır.Dirsekler yerde omuz genişliğinde açık olmalıdır, eller ise birleştirilebilir yada ayrıda tutulabilir.Ayaklarınızın açıklığı ise dengeyi sağlamak adına omuz genişliğinde olmalıdır.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleBiceps Adele Grupları
  Sonraki makaleKilo Ve Güç Orantısı
  asdasd