Testesteron Artıran Yiyecekler

  2240
  0
  PAYLAŞ

  Her şeyin bir çaresi olduğu gibi testesteron artırmanın da çaresi bulunmaktadır. Öyle büyük uğraşlara girmeden yalnızca tüketeceğiniz besinlerde ufak bir değişikliğe giderek testesteronunuzu artırabilirsiniz. Testesteron artıran yiyecekler;

  1. Karides; Testesteron seviyesinin düşük olmasının en büyük sebebini araştırmalar ortaya koydu. Ve araştırma sonuçlarına göre düşük testesteron seviyesinin en büyük sebebinin D vitamini olduğu ortaya çıktı. D vitamini eksikliğinden dolayı testesteron seviyesi de düşmektedir. Bu sebepten bireylerin testesteron seviyesini artırmak için D vitamini seviyesini artırması gerekmektedir. Karides ise D vitamini yüklü olan bir yiyecektir ve karides tüketerek testesteron seviyesini artırması mümkündür.
  2. Muz; Muzun en çok içerisinde bulunan vitamin B vitaminidir. Ve B vitaminin de testesteron artırıcı bir özelliği bulunmaktadır. B vitamini eksikliği yaşıyorsanız muz tüketimi ile bu eksikliği kapatabilirsiniz. Ayrıca günde bir kere muz tüketmenizin size çok fazla faydası olacaktır.
  3. Yumurta: İçinde bol miktarda protein içeren bir besindir. Yumurta içinde bol miktarda protein içeren bir besin olduğundan dolayı da testesterona iyi gelmektedir. Ayrıca testesteron seviyesini artırmada da en önemli olan besinlerdendir.
  4. Yağsız kırmızı et: Yağsız bir şekilde tüketilen kırmızı et testesteron miktarını üst seviyelerde artırmaktadır. İçinde bol miktarda protein olan kırmızı etin hem kas yapmaya, hem de protein miktarı artırdığı için testesteron seviyesini artırmaya çok fazla yardımı bulunmaktadır.
  PAYLAŞ
  Önceki makaleTavuklu Sandviç
  Sonraki makaleTriset Nedir?
  asdasd