Tribulus Gerçekten Etkili mi?

  2675
  0
  PAYLAŞ

  -TRİBULUS TERRESTİS (Çoban Çökerten olarak bilinir)

  Tribulus terrestis (sadece tribulus diye bahsedeceğim) damariçi plakların ortadan kalkmasında, hipertansiyonda, kolestrol yüksekliğinde, kan yağları yüksekliğinde kullanılmaktadır ve erkeklerde testeron seviyesini arttırdığı düşünülmektedir. Libido kaybını %40 engeller, ereksiyon problemlerini minimuma indirmektedir. Kas gücünü ve dayanıklılığını da arttırmaktadır.
  Tribulus, saponinler içermektedir. Saponinler ise insanda cinsel hormon sistemini dengeleyen LH (luteinizing) hormon üretimini ve testesteron seviyesini düzenler. Kadınlarda da libidoyu artırdığı gözlemlenmiştir.
  Menepoz döneminde yaşanan psikolojik problemlerin tedavisinde kullanılan modern tarihin en eski ve en etkili şifalı bitkilerindendir. Ama bunlardan çok vücut geliştirme sporu yapan sporcular için neden gereklidir? Bu en önemli konumuzdur.

  Tribulus terrestris, kas kütlesini artırmaya yardımcı olur ve testosteron düzeyini arttırır. Araştırmalara göre tribulus alındığında, testosteron seviyelerinde bir artış görülmektedir. Testosteron seviyesinde artış kasların kısa zamanda daha iyi gelişmesini destekler, protein sentezini hızlandırır, DNA kromozom taşıdığı genetik bilgiye göre veya canlı hücrelerin, onları meydana getiren amino asitler ve proteinlerin üretimi süreci kısaltır ve geliştirir. Aynı zamanda pozitif azot dengesini teşvik etmektedir. Tribulusun bu eylem kombinasyonları kas kütlesini güçlendirmek ve artırmak için yardımcı olur.

  Supplement desteği olarak kullanacaklar için işin uzmanı bir eğitmene yada nutrition uzmanına danışarak dozajını ayarlayıp kullanmalısınız. Yararı kesinlikle tartışılmazdır.

  asdasd