Ana sayfa Antrenman Triceps Hareketleri

Triceps Hareketleri

4051
0
PAYLAŞ

Vücut geliştirme yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken doğru hareketlerdir. Doğru hareketler yapıldığından vücut geliştirme de daha hızlı ve kolay bir şekilde olmaktadır.

Cloese Grip Bench Press:Cloese Grip Bench Press hareketi triceps hareketlerinden bir tanesidir. Kas çalıştırma oranları ise alınan ağırlıklara göre değişmektedir. Close Grip Bench Press hareketi de triceps hareketlerinden en favori olanlarındandır. Incline BP hareketinde de aynı şekilde kas geliştirme oranları kaldırılan ağırlığa göre değişkenlik göstermektedir. Close Grip Bench Press hareketini 60 kg ağırlığı ile yaptığınızda triceps çalışma oranı 18 ile 42 arasında değişkenlik göstermektedir. Close Grip Bench Press hareketini 100 kg ağırlığı ile yaptığınızda triceps çalışma oranı da 48 ile 84 arasında değişkenlik göstermektedir. 110 kg ağırlığı ile Close Grip Bench Press hareketini yaptığınızda triceps çalışma oranı 55 ile 109 arasındadır.

Close Grip Dumbbell Press: Close Grip Dumbbell Press de triceps hareketleri arasında bulunmaktadır. Close Grip Dumbbell Press hareketinde de aynı şekilde kas çalışma oranı kaldırılan ağırlığa göre değişkenlik göstermektedir. Close Grip Dumbbell Press hareketinde 45 kg kaldırıldığında triceps oranı 43 ile 128 arasında değişmektedir. 40 kg ile yapılan Close Grip Dumbbell Press hareketinde triceps çalışma oranı da 35 ile 98 arasında değişmektedir.

Dips: Dips hareketi de en iyi triceps hareketleri arasında yer almaktadır. Dips hareketi ağırlık kaldırılmadan yapıldığında triceps çalışma oranı 73 ile 150 arasında değişmektedir. Dips hareketi 50 kg ile yapıldığında ise 124 ile 217 arasında triceps çalışmaktadır.

asdasd