Ultimate Prostar %100 Whey 2390 Gr

  2161
  0
  PAYLAŞ

  Protein tozu dendiğinde ilk akla gelen vücudun yapay olarak şekillendirilmesi olmaktadır. Ancak bu son derece yanlış bir algıdır. Aslen protein tozu vücudun yeterli olarak alamadığı gıda takviyesinin sıvı olarak alınmasıdır. Protein nasıl tavukta, peynirde, yoğurtta belirli bir miktar varsa bunların toz haline getirilmiş şeklinde de sadece bundan daha fazla miktarda vardır. Vücudun gelişmesi için gerekli olan proteinin toz ile alınması ya da besin ile alınması teorik olarak hiç bir şeyi etkilemez. Hatta şöyle bir durum vardır ki sıvı halinde alınan bir gıda katı halde alınan gıdaya göre çok daha hızlı bir şekilde kana karıştığı bilim adamları tarafından söylenmektedir. Proteinin toz olarak alınması ( protein tozu kullanılması ) 45 dakika içerisinde vücuda karışırken, besin olarak yani katı bir şekilde alınması ( tavuk, yoğurt, peynir gibi gıdalardan alınması ) 2 ile 3 saat arasında kana karıştığı bilinmektedir. Spor ile az çok uğraşan arkadaşlarımız bilirler ki spordan önceki son 45 dakika ve spordan sonraki ilk 45 dakika çok önemliydi. E hani spordan sonraki 45 dakika kasların inşası ve yıpranan kasların yenilenmesi için çok önemliydi? Katı bir besin alsak en az kana karışması 2 saat sürecek, o halde protein tozu burada devreye giriyor. Aynı besin değeri katı olarak da alınabilir evet ancak sıvı olarak alınması ve 45 dakika içerisinde kana karışması gerektiğini de dikkate alırsak protein tozunun insan için önemini anlamış oluruz.

  Hangi protein tozları güvenilir?

  Protein tozları piyasada çok fazla olmakla beraber sitemizde satışı yapılan ve alanında en kaliteli tozlardan biri olan Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozu oldukça kalitelidir. Kalitesinin yanı sıra içinde bulunan ham protein son derece güvenilir olmakla beraber içeriğinde bulunan tüm maddeler kutunun arka kısmında yazmaktadır. Kutunun büyük olması ve tam 2390 gram olması da sizler için ayrı bir artı olmakla beraber bu büyüklüğe rağmen bu fiyatta olması sadece kısa bir süre için sitemizin müşterilerimize sağladığı fırsattır. Güvenilir protein tozu bulmanın zor olduğu şu dönemlerde sitemizden sizde güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Sporcu arkadaşlarımıza vereceğimiz diğer tavsiyemiz ise sakatlık konusunda olacaktır.

  Vücut geliştirmekle uğraşan ve protein tozu alarak idman yapan sporcu arkadaşlarımızın şikâyet ettiği bir diğer konu da sakatlık konusudur. Alınan ve kullanılan protein tozunun kaliteli olmaması maalesef istenmeyen sakatlanmalara dahi sebep olabilmektedir. Şu şekilde ki spordan önce ya da sonra alınan bu kalitesiz protein tozları kasları esneterek zamansız genişlemesini sağlamaktadır. Bu şekilde gelişen kaslar da ağırlığın arttırılmasına sebep olduğundan kaslarda esneme ya da yırtılma söz konusu olabilmektedir. Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr proteini ise kesinlikle güvenilir olduğundan ve içerisinde bulunan bileşenlerinden dolayı vücudu koruyarak kademeli güçlenme denen sakatlanmadan güçlenmeyi sağlamaktadır. Öyle ki bir anda kasları şişirmek yerine kademeler halinde kasları inşa etmesi kişinin sakatlanması ya da kaslarındaki zedelenmeyi önlemektedir.

  Günlük alınması gereken protein miktarı ne kadardır?

  Spor ile uğraşmayan bir kişinin alması gereken günlük protein miktarı kilosu kadardır. Yani 60 kilo olan biri günlük 60 gram protein alarak sağlıklı yaşamına devam edebilir. Ancak spor ile uğraşan ve hacimce gelişmek isteyen bir sporcunun alması gereken protein miktarı ( bu kişinin de 60 kilo olduğu varsayılırsa) 100 ile 120 gram arasındadır. Aradaki bu farkın kapanması için ise normal bir bireyin yediğinden çok daha fazla yemek yenmeli ya da takviye alınmalıdır.

  Protein tozu kullanan bir sporcu sabah kalktığında Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozundan bir ölçek almalı sonrasında ise sadece bu yeterli gelmeyeceği için yanında yumurta, lor, yoğurt, kepek, yulaf gibi protein açısından ve lif açısından zengin gıdalar tüketmelidir. Sadece toz ile öğün kesinlikle geçiştirilmemelidir.

  Öğle yemeğinde ise bir adet et yemeği ile beraber dilerse kepek ekmeği yemeli ve gene protein bakımından ağırlıklı besinler tüketmelidir. Bu gıda haşlanmış tavuk ya da ton balığı konservesi olabilir. Bu öğünde Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozu alınmamalıdır. Bunun sebebi sabah alınan tozun hala bünyede olmasından kaynaklıdır.

  Tozun ikinci alınacağı kısım ise spordan önceki 45 dakikadır. Burada sporcu bir ya da iki adet elma ya da muz tercihinden sonra spora başlamadan tam 45 dakika önce tekrar Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozundan içerek spora başlamalıdır. Spordan önce alınan bu toz direnci arttıracak ve ayrıca kasların hacimce daha kolay genişlemesini sağlayacaktır. Spordan 45 dakika önce toz takviyesi alınamadıysa spor esnasında içme suyu yerine toz ürün de kullanılabilir ancak toz bir kerede dikilmemeli ağırlık kaldırma aralarında az bir şekilde içilmelidir.

  Tozun üçüncü olarak ve son alınması ise spordan hemen sonra olacaktır. Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozu spor bittikten hemen sonra daha sporcu terliyken içilmelidir. Spordan sonraki 45 dakika içerisinde kaslar yıpranmış olur ve onarılmaya ihtiyaç duyar. Kasların hacim olarak büyümesi ve genişlemesi için bu sürede alınan gıda çok önemlidir. Besinin katı şekilde alınması da buna fayda sağlamaz. Çünkü alınan katı besin kana en az 3 saat sonra karışacaktır. Bunun yerine spordan hemen sonra içilen Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozu kana anında karışacak ve kasların inşasına başlayacaktır. Tozun atlanmaması gereken en önemli öğün spordan sonraki bu 3. öğündür.

  Tozun tercihe göre son alınması gereken kısım gece yatmadan önce olabilir. Ancak spora yeni başlayan sporcu arkadaşlarımıza başlangıç için Ultimate Prostar &100 Whey 2390 Gr protein tozunu günde üç defa ve bölerek almalarını öneriyoruz bu onlar için yeterli olacaktır. Aksi halde protein tozunun fazla alınması daha fazla kaslı olmanıza fayda sağlamayacaktır.

  asdasd