Ana sayfa Sporcu Gıdaları Universal Animal Cuts

Universal Animal Cuts

2976
0
PAYLAŞ

Universal Nutrition, supplement piyasasının en popüler ve en köklü firmalarından biridir. 1983 yılında Amerika’da kurulan bu firmanın ürünleri 1996 yılından itibaren ülkemize ithal edilmeye başlanmıştır ve bugün hala yoğun bir biçimde ürünleri ithal edilmektedir. Bu markayı diğerlerinden ayıran Animal Pak, Animal Nitro ve Animal Cuts gibi farklı ürünleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Animal Cuts’ı inceleyeceğiz. Universal Nutrition gelirlerinin büyük kısmını arge ve ürün geliştirmeye ayırmıştır bundan dolayı daima tüketicisine en kaliteli ve en faydalı ürünleri sunmaya çalıştığı söylenebilir.

Animal Cuts güçlü ve etkili bir termojenik yağ yakıcı üründür. Bu alanda adeta bir bayrak gemisi olduğu söylenebilir. Yağ yakıcı denildiğinde akla gelen ilk ürün genellikle Animal Cuts olur. Universal Nutrition markasının diğer çoğu ürününde olduğu gibi Cuts da her şeyden önce diğer yağ yakıcılardan biraz daha farklı ve zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Bütün bu bilgilerden sonra artık bir supplement için belki de en önemli şeyler olan içerik ve performans kısmını incelemeye geçebiliriz.

İçerik ve Performans

Yukarıda da bahsedildiği gibi Animal Cuts gerçekten de diğer termojenik yağ yakıcılara göre daha farklı ve etkili bir içerik sunuyor. Universal Animal Cuts tablet formunda olan bir termojenik üründür. Ürünün içeriğinde kompleks metabolik ve tiroid bileşenleri bulunmaktadır. Bu ürün vücudunuza ekstra enerji verebilme potansiyeline sahiptir. Ürün toplam 42 servisten oluşmaktadır ve bir servisinde (bir paket) 8 kapsül form bulunmaktadır.

Ürünün ayrıntılı içeriğine değinmek gerekirse:

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 1 Paket
Thermojenik Kompleks 750mg **
Kafein Anhidroz **
Evodiamin **
Yerba Mate Özü **
Kola Nut **
Guarana **
Coleus Forskohlii **
Metabolik Kompleks 750mg **
Yeşil Çay Özü **
Oolong Çay Özü **
Siyah Çay Özü **
Kahve Çekirdeği Özü **
Beyaz Çay Özü **
Tiroid Kompleksi 350mg **
L-Tirozin **
Zeytin Yaprağı Özü **
Guggul **
Diyüretik Kompleksi 800mg **
Karahindiba Kökü **
Ayı Üzümü Yaprağı **
Buchu Yaprağı **
Ardıç Üzümü Meyvesi **
Kereviz Tohumu **
Nootropik Kompleksi 500mg **
Huperzine **
Santinol Nikotinat **
DMAE (DiMetilAminEtanol) **
Bacopa Monniera **
ß-FenilEtilAmin (ß-PEA) **
Kortizol Önleyici Kompleks 300mg **
Sibirya Ginsengi **
Manolya Özü **
Rhodiola Rosea **
Tokluk Hissi Kompleksi 300mg **
Karnıyarıkotu Tohumu Kabuğu **
Jojoba Çekirdek Özü **
Biyolojik Performans Kompleksi 500mg **
Zencefil Ekstresi **
Acı Biber **
Naringin **
Greyfurt **
Quercetin **
Bioperin **
** Günlük değerler saptanamamıştır.

bu şekilde bir tabloyla karşılaşmaktayız. Bu tarz supplement ürünlerini hakkını vererek inceleyebilmek gerçekten zor çünkü alışılmış supplement farklı maddelerle oluşmuş bir içeriğe sahip. Ürün içeriğinde 30’dan fazla madde bulunmakla beraber bunların hepsinin ayrıntılı değerleri de tam olarak verilmemiş sadece genel bir başlıkta toparlanarak miktar belirtilmiş. Bu yüzden hangi maddenin kişi üzerinde ne kadar etki yapacağı üzerinde açıklama yapabilmek her ne kadar bu maddeler hakkında detaylı araştırma yapsanız da pek mümkün olmuyor.

Eldeki verileri kullanarak temel etken maddeleri incelemek bu hususta işimize yarayabilir. Yeşil çay gibi yağ yakıcı özelliğiyle tanınan meşhur maddeleri de içeren bu ürünün temelde içeriğindeki kafein ile beraber hem antrenman öncesinde hem de antrenman sonrasında size enerji verir ve bu sayede yağ yakımını hızlandırır. Bunun yanı sıra içeriğindeki methyxanthine içeren maddeler ile (misal guarana, kola meyvesi vs.) yine termojenik etkisine güç kattığı söylenebilir. Ayrıca metabolizmayı hızlandıran farklı çay özleri ve kahve özü de üründe bol miktarda bulunmaktadır.

Ayrıca içeriğinde bulunan idrar söktürücü (dierütik), kortizol düşürücü ve nootropik maddeler ile de yağ yakımına yönelik yoğun bir içerik vadediyor.

Bütün bunları ve kullanıcı yorumlarını göz önüne alırsak ürünün gerçekten işe yaradığını söyleyebiliriz ancak mucize beklememekte fayda var sadece bu ürünü kullanmanın yağ yakma yönünden pek de fazla bir ilerleme kat etmenizi sağlamayacağı aşikar bu hususta asıl önemli olan bu ürünü kullanırken yaptığınız antrenmanlardır. Ayrıca yağ yakmak istiyorsanız bütün bunların yanında sağlam bir diyet yapmanızın da şart olduğu söylenebilir.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Lezzet konusunda diğer hap formundaki ürünlerde olduğu gibi bu üründe de söylenecek pek fazla bir şey yok. Muhtemelen hapı yutarken kısa süreli olarak aldığınız jelatin tadından başka bir tad alamayacaksınız.

Kullanım kolaylığına değinmek gerekirse olumsuz denebilecek en büyük durumun 1 servisin 8 ayrı haptan oluşması olduğu söylenebilir. Tek tek 8 hapı yutmak pek de kolay olmasa gerek. Ama bir yandan da ürünün herhangi bir sıvıyla karıştırma gereksinimi duyulmamasının bir kullanım kolaylığı olduğu söylenebilir. Bu yüzden taşıma açısından oldukça kolaylık sağlayan bir üründür bir paketi  yanınıza almak ve bol suyla tüketmek her yerde rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir eylemdir.


Fiyat ve Bulunabilirlik

Fiyatının muadil rakiplerine göre biraz daha pahalı olduğu söylenebilir ancak ürünün sadece basit bir yağ yakıcı olmadığı, zengin içeriğinin bulunduğu göz önüne alınırsa bu fiyat farkının makul olduğu söylenebilir.

Bulunabilirlik konusuna değinmek gerekirse de diğer yağ yakıcılar da olduğu gibi bu üründe de zaman zaman sıkıntılar yaşayabilme ihtimaliniz bulunsa da genellikle internet üzerinden rahatlıkla temin edebileceğinizi söylemek mümkün.


Kullanım Tavsiyesi

Ürün her ne kadar genel olarak ileri seviye sporcular tarafından kullanılsa da başlangıç ve orta seviye sporcuların dikkatli bir biçimde kullanmasında pek de bir sıkıntı olmadığı söylenebilir. Bu hususta ilk defa kullanacak olanlar ilk 3 gün boyunca her gün birer paket kullanıp vücudun tepkisini ölçtükten sonra 2’şer paket kullanmaya başlayabilirler.

Bu ürün hem spor yapılan gün hem de sporsuz geçen günlerde kullanılabilir. Uyku erteleyici etkisi olduğundan dolayı akşam saatlerinden sonra alınması pek de tavsiye edilmez.

İnceleme Özeti

İçeriğinde oldukça fazla etken madde barındıran bu ürünün en cazip yanının da bu olduğu aşikar. Animal Cuts’ın, içeriğindeki maddelerle ilgili bilimsel verilere dayanılarak yüksek bir performans sağlayabilecek bir ürün olduğunu söylemek mümkün.  Eğer hap yutmayla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız ve yağ yakıcı bir ürün arıyorsanız bu ürünü tercih ederken hiçbir şüpheniz olmasına gerek yok.

asdasd