Ana sayfa Beslenme Makaleleri Vücut Geliştirme yapanların SU ihtiyacı neden fazladır

Vücut Geliştirme yapanların SU ihtiyacı neden fazladır

1868
0
PAYLAŞ

Cevap çok basit.


Yaşamın kaynağı…
İnsan vücudunun 3/4 ü sudur…
En küçük metabolik olylarda bile ihtiyaç duyulan şey…
Eğer yoğun bir antreman programınız varsa,
vücudunuz için yapabileceğiniz en basit şey; daha fazla SU içmektir…

1.Yeteri kadar SU içmiyorsunuz

Soda veye kahve, hiçbir zaman suyun yerini tutmaz.Çünkü kafein gibi birçok madde daha fazla suyun vücuttan atılmasına sebeb olur.

2.Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar

Su vücuttan toksinlerin ve diğer metabolik atıkların dışarı atılmasını sağlar.Eğer yüksek miktarda protein alıyorsanız, vücutta yüksek miktarda nitrojen var demektir. Eğer kilo almak için çok fazla yemek yiyorsanız; böbreklerinizin görevlerini yapabilmeleri için daha fazla suya ihtiyacınız var demektir.

3.Yağ yakmanızı sağlar

Eğer yeteri kadar su içmiyorsanız, böbrekleriniz düzgün şekilde çalışamaz. Eğer böbrekleriniz yeteri kadar çalışmazsa, böbreğin bazı görevlerini karaciğer yapmak zorunda kalır.Karaciğerin kendi işini daha az yapması demek ise daha az yağ yakmak anlamına gelir.Ayrıca su içmek fazla açlık hissetmenizi engelleyebilir.

4.Cildinize sağlık verir

Su içmek hücrelerinizin daha sağlıklı, başka bir deyişle derinizin daha yumuşak ve pürüzsüz ve daha kaliteli olmasını sağlar

5.Su iç organlarınızı korur

Eğer günde 4000 kcal üzerinde besleniyorsanız, iç organlarınızın sağlıklı ve düzenli çalışması ve kalması için daha fazla su içmelisiniz.

6.Eğer çok tuz tüketiyorsanız

Eğer çok tuz tüketiyorsanız, bu sizin için sorun olabilir.Yüksek değerlerde sodyum girdisi vücudun su dengesini bozabilir. Tuz alımını azaltın yada daha fazla su için.

7.Su supplementlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar

Supplementler (örn: creatin) kaş hücrelerinde su tutulmasına sebeb olur.Ve birçok ürünün işlevini yerine getirebilmesi için bolca suya ihtiyacınız vardır.Eğer yoğun bir antreman programınız varsa, temel vitaminlere ihtiyacınız var demektir, ve birçok vitaminin vücutta ise yaraması için suya ihtiyaç duyulur.

asdasd