Ana sayfa Antrenman Makaleleri Vücut Geliştirmede Yapılan Hatalar

Vücut Geliştirmede Yapılan Hatalar

2019
0
PAYLAŞ

Genel anlamda hemen herkes güzel bir vücuda sahip olmak için onlarca egzersiz yapmaya karar verir ancak bunu yapmak oldukça zordur. Bu yüzden de hastalık ve sıkıntılar çıkabilir. Vücut geliştireyim derken yapılan hataları sizler için sıralıyoruz ki asla yapmayın.
Uzun zaman önceden beri kas tahtası vücut geliştirme yapan birçok kişi için vazgeçilmez bir parçadır. Ancak ağırlık kaldıracaksanız asla kas tahtası kullanamamalısınız ki acı çekmeyesiniz. Kas tahtası çok fazla oynar olduğu için canınızı çok yakan bir duruma dönüşebilir.
Spor salonuna gittiyseniz mutlaka görmüşsünüzdür herkesin farklı bir günü vardır ve her gün farklı bir şekilde çalışılır. Örneğin karın kası çalışılır ya da göğüs çalışılır. Ama en doğru çalışma her gün ve uzun süreli çalışmaktır.
Rahatlığa alışırsanız hiçbir zaman ne kas yapabilirsiniz ne de vücut geliştirme yapabilirsiniz. Konfor sağlamak egzersiz yapan biri için asla olmaması gereken bir durumdur çünkü hiçbir şekilde verim elde edilemez.
Genel olarak herkes kendi kaldırabileceği kadar ağırlığı kaldırmalı ve bunu yaparken asla kilonuzun fazlası kadar ağırlık kaldırmayın. Çünkü bu sizin daha fazla kas şişmesi durumuna düşmenizi sağlar. En uygun çalışma şartı mümkün olduğu kadar sık ve fazla ağırlık kaldırmaktır.
Genel anlamda bir form tutmadıysanız ve çok fazla bir spor yapmadıysanız hemen farklı ve daha fazla ağırlık kaldırmayın. Bu size sıkıntı verebilir ve formunuzun bozulmasına yol açabilir.
Eğer yeni başladıysanız günlük olarak yapıldığını düşündüğünüz egzersizleri asla yapmaya yeltenmeyin çünkü yeni başladığınız için kas ve sırt ağrısı gibi birçok ağrıya yol açmaktadır. Split program denilmektedir.
Vücut geliştirme de yapılması gereken önemli şey ilk olarak bacak kaslarını geliştirmektir ve daha sonra bütün vücut daha iyi gelişecektir.

asdasd