Yağ Yakımını Arttıran Yiyecekler

  3534
  0
  PAYLAŞ

  Kilo vermek için diyet yaparken aç kalmak, yapılan en büyük hatalardan biridir. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilmenin en güzel yolu diyetinize, yağ yakmayı arttıran besinleri eklemek ve bu diyetle birlikte, egzersiz programı uygulamaktır. Yapılan araştırmalar sonucunda yağ yakımını hızlandıran besinlerden, şu şekilde bahsetmek mümkündür;
  Greyfurt;
  Yapılan bir araştırmada 12 gün boyunca, öğünlerden önce greyfurt yiyen kişilerde, ortalama 1,5 kilo kaybı olduğu görülmüştür.
  Hindi eti;
  Proteinler metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olurken, kas yapımında kullanılırlar. Böylece daha çok kalori yakılmaktadır.
  Yulaf;
  İçerdiği lifler sayesinde vücudu tok tutarak, spor yapmanız için gereken enerjiyi vermekte ve bu sayede yağ yakımını hızlandırmaktadır.
  Yeşil çay;
  Yapılan araştırmalara göre yeşil çayın içerisinde bulunan kafein ve ketaşinin maddeleri yağ yakımını hızlandırmaktadır. Ayrıca yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı, yağ dokusunun artışını engelleyerek yağ yapımını baskıladığı ve yağ emilimini azalttığı kanıtlanmıştır. Günde 2-3 bardak içilen yeşil çay, yağ yakımını hızlandırmaktadır.
  Acı biber;
  Acı bibere tadını veren kapsaisin isimli madde, metabolizmayı %23 oranında hızlandırmaktadır. Günde minimum 2 adet kırmızı acı biber yemek, yağ yakımını hızlandıracaktır.
  Süt;
  Yine yapılan araştırmalara göre, süt ve süt ürünlerinde bulunan kalsiyumun, yağ yakımını hızlandırarak, zayıflamaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Günlük olarak tüketilecek, 1000-1300 mg kalsiyum tüketimi, kilo kaybını 2 kat arttıracaktır. Bu da yaklaşık 600 ml süte denk gelmektedir.

  Ödem Söktürücü Kiraz Sapı & Mısır Püskülü Çayı denediniz mi ?

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd