Yağlar Kasa Dönüşür Mü?

  2124
  0
  PAYLAŞ

  Spora yeni başlayan birçok insanın temel sıkıntılarından birisi yağlanma sorunudur. Yapılan sporun türü ve ağırlığı bu yağlanma durumuna göre belirlenmektedir. Spora başlayan ya da egzersiz hareketleri yapan birçok insan yağlı yerine kaslı bir vücudu olmasını tercih etmektedir. Bu tercihten dolayı akla hata içeren temel bir soru gelmektedir : ”Yağlar kasa dönüşür mü?”

  Bu soruya hemen cevap vermek gerekirse ; kesinlikle hayır derim. Çünkü yağ da kas da hücrelerden oluşan birer dokudur. Dolayısıyla bu dokuların birbirine dönüşme gibi bir durumu söz konusu dahi olamamaktadır. Yağlar çalışma ve beslenmenin doğru yapılması ile yakılırken, kaslar yine bu işlemlerin yapılmasıyla birlikte vücut hacmini büyüterek ortaya çıkmaktadır. Yani yağlar yok olurken, kaslar onun yok olmasının ardından ortaya çıkar. Ancak bu işlem dönüşüm olarak olmaz. Farklı hücrelerin çalışmayla olur. Saçla sakalı düşünün. İkisi de kıl odaklıdır. Ancak saçı kesince sakal çıkar ya da sakalınızı kesince saçlar gürleşir gibi bir varsayım asla doğru olmayacaktır.

  Kasların ortaya çıkması yağ yakımını kolaylaştırır ancak bu yağlar eridiği için ortaya çıktığı konusundaki fikri doğrulamamaktadır. Yani bir anlamda bu soru ve düşünce şehir efsanesinden başka bir şey değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd