Yağsız kas kütlesi gelişimi için HMB

  3829
  0
  PAYLAŞ

  Ağır antrenmanlarınızda Kasların onarımına destek olur.

  Yağsız kas kütlesi gelişimi sağlar.
  Kas yıkımını telafi eder.
  Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır.

  HMB (beta-hydroxy beta-methylbutyrate) bir çift zincirli amino asit olan leucine’nin metabolitidir ve protein sentezinde önemli bir rol oynar. Doğal olarak vücutta düşük seviyelerde üretilen HMB, dışarıdan takviye olarak alındığında kas yenilenmesi ve gelişimi üzerinde son derece etkilidir. Greyfurt, yonca ve balık eti gibi besinlerde az miktarda bulunur.

  Bir supplement olarak, antrenman sonrası vücudun yenilenme sürecinde yıkılan kas proteini miktarını minimize ederek avantaj sağlar. HMB’nin anabolik etkisi sonucu, kaslarınız daha uzun süre daha fazla gelişme potansiyeline sahip olur.

  İRİLEŞMEK İÇİN HMB

  Kas yıkımını minimize edin ve kas artışını garantileyin.

  Yeni ve pek bilinmeyen bir supplement olmasına rağmen HMB’nin kas kütlesini korumak ve ve yeni kas kütlesi eklemek konusunda bir çok faydası vardır. Kas yıkımını azaltarak yoğun antrenmanlarda ve özellikle direnç antrenmanlarıyla birlikte kullanıldığında kas artışı sağlar.

  HMB

  HMB İLE SINIRLARI ZORLAMAK

  Antrenman yapmaya yeni başlayanlar, uzun süreli bir sakatlık veya hastalıktan sonra antrenmanlara geri dönenler veya antrenman yoğunluğunu veya şiddetini arttırmak isteyenler için uygundur.

  Eğer sizde yeni başlayan biriyseniz, zor kilo alan bir yapınız varsa veya kalori alımını azaltırken kas kütlesini koruması gereken bir yarışmacıysanız HMB sizin için ideal bir supplement desteği olacaktır.

  Eğer yeni başlıyorsanız, supplement programınızda mutlaka HMB’ye yer verin.

  HEDEFLERİNİZE ULAŞMAK İÇİN HMB + KREATIN = Kas kütlesi

  İnsan vücudu doğal olarak günde yaklaşık 0.2-0.4 gram HMB üretir. Supplement olarak günlük alınması ideal olan HMB miktarı, iki veya üç doza bölünmüş olarak 1.5-3 gram arasında değişir. Yinede kullanırken aldığınız ürünün önerdiği şekilde ve dozda kullanmakta yarar vardır.

  Maksimum verim almak ve antrenmanlarda yorgunluğu önlemek için biz doz HMB’yi antrenman öncesinde alabilirsiniz. Ayrıca yapılan çalışmalar kreatin ile kombine edilmesi halinde kas yapımında çok daha etkili olduğunu göstermiştir.

  HMB gerek bitkisel gerekse de hayvansal gıdalarda bulunan leucin adlı aminoasitin vücutta parçalanmasının bir yan ürünü veya metabolitidir.

  Özelliği yağ yakıp kas inşası sağlamak ve aynı zamanda performansınızı egzersiz esnasında arttırmaktadır.
  HMB (b-hydroxy-b-methylbutyrate) ile ilgili bir çok klinik denemeler yapıldı ve bu denemeler umut vaat ediyor.
  Iova State Universıty ‘de yapılan bir çalışmada, 40 erkeğe HMB (günde 3 g) ve plasebo verildi.
  Bireyler 4 hafta boyunca haftanın üç günü ağırlık egzersizleri yaptı. 4 haftalık kullanım ve egzersiz sonucunda Hmb Kullanan Grup ; hmb kullanmayanlara göre daha fazla kas gelişimi sağlamıştır yağları daha fazla yakıldığı ve daha güçlü oldukları saptanmıştır.
  HMB kesinlikle yanlız başına mucizevi bir besin takviyesi değildir, spor yapmayan bireyler herhangi bir olumlu etki görmeyecektir. Özellikle creatine monohydrate ile birlikte alınması tavsiye ediliyor. Bu sayede egzersizlerden daha iyi verim almanız mümkün olacaktır.
  Gerek HMB gerekse de Creatine Monohydrate vücutta oluşturulan maddeler olduğundan birlikte kullanılması herhangi bir yan etki yaratmayacaktır.

  asdasd