Yazın Formda Kalmanın Sırları

  2302
  0
  PAYLAŞ

  Güne Su İle Başlayın: Su birçok şeyin ilacıdır. Formda kalmanın da en büyük sırlarından bir tanesi sudur. Çünkü su metabolizmayı hızlandırmaktadır. Suyun metabolizmayı hızlandıran yapısı sayesinde bütün diyetlere de bol miktarda su konulmaktadır. Siz de sporunuzun, diyetinizin yanı sıra güne su ile başlamanız yazın formda kalmanıza çok yardımcı olacaktır.
  Kahvaltıyı Atlamayın: Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Diyet yapmaya çalışanlar, yemeği bir şekilde bir yerden kısmaya çalışanların en büyük hatası yemeği kahvaltıdan kısmaktır. Kahvaltıdan kısmak çözüm değil, aksine sorunu oluşturmaktadır. Diyet bir kahvaltı yapabilirsiniz, kalorisi az bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ama mutlaka kahvaltı yapmalısınız.
  Ara Öğünler Katın: Normalde üç öğün yemek yenmektedir. Ancak üç öğün yemek yendiğinde birey bu aralarda çok acıkmaktadır ve çok acıktığından dolayı öğünlerde midesine çok fazla yüklenmektedir. Bu nedenle üç öğün değil de beş öğün yemek yerseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede aralarda çok fazla acıkmamış olursunuz ve öğünlerde daha düşük porsiyonlar ile besleneceğinizden daha az yemek yemiş olacaksınız.
  Öğün Atlamayın: Bir öğün atlamanız sizin vücudunuza açlık hissini artıracaktır. Sizin vücudunuzda açlık hissi de artacağından hem yemeğe daha çok abanacaksınız hem de daha hızlı yiyeceksiniz. Bir öğünde hızlı ve çok yemektense, üç öğün az ve yavaş olarak yemek çok daha doğru bir harekettir.
  Yürüyüş Yapın: Spor yapmak kadar yürüyüş yapmak da önemlidir. Tempolu olarak yürümek vücutta birçok bölgeden kalori kaybetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yürüyüş yapmaya vücudunuzu alıştırmanız, zamanla kendinizi spora da alıştırmanızı sağlayacaktır. Belli bir süre yürüyüş yaptıktan sonra spora daha sağlam bir şekilde geçebilirsiniz. Yaz boyunca bu nedenle yürüyüşe de önem vermelisiniz.

  asdasd