Yeni Trend Yeşil Kahve

  1717
  0
  PAYLAŞ

  Son zamanların yeni trendi haline gelen yeşil kahve insan vücudunda mucizevi yararları olan bir bitkidir. Bildiğimiz normal siyah kahvenin tersine taze bir şekilde kullanılır. Siyah kahveden ayrılan en güzel özelliği kavrulmadığı için insan vücuduna faydalı özelliklerin hiçbirini kaybetmemiş olmasıdır. Bir çok hastalığı tedavi edici ve yakalanma riskini azaltıcı etkisi vardır. Ama en önemli gündeme gelme sebebi zayıflatıcı etkisidir.

  Hormonlu gıdaların çoğalması ve fast food gerçeğinin hayatımıza empoze edilmesi yüzünden obezitedeki artış durdurulamayan bir noktadadır. Son dönemde bir çok insanın en büyük problemi şüphesiz zayıflamak olmuştur. Yeşil kahvenin içinde bulunan klorojenik asit ve kafein, kişinin direk bazal metabolizmasını hedef alarak yağ yakımında artış sağlar. Yeşil kahvenin sağlığa diğer yararları da şunlardır:

  -Vücut direncini arttırır.
  -İçindeki antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin, bakterilerin ve de bazı hastalıkların zararlarını önler.
  -Tansiyon rahatsızlıklarına iyi gelir. Metabolizma hızını arttırır. Diyabetik rahatsızlıkları ve bu rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır.
  -Vücuda çok yüksek enerji sağlayarak halsizliği yok eder.

  Yeşil kahve nasıl tüketilir?
  Yeşil kahve günde iki sefer alınırsa bazal metabolizmaya maksimum derecede hız katar. 250ml sıcak suda bir yemek kaşığı yeşil kahve beş dakika demlendirilip bu şekilde içilir. Günde üç seferden fazla içilmesi diüretik dengeyi bozacağından tavsiye edilmez.

  asdasd