Yeşil Kahvenin Yararları

  1776
  0
  PAYLAŞ

  Yeşil kahve günlük tüketimde kullandığımız kahvenin kavrulmamış, ham olan halidir. Faydalarının bir çoğu da bu özelliğinden gelir. Diğer kahveler kavrulurken bir çok faydalı özelliklerini yitirmektedirler ancak yeşil kahve kavrulmadığı için daha yararlı bir kahve çeşididir. Yeşil kahvenin en önemli özelliği ise içinde bulunan klorojenik asittir. Klorojenik asidin ise kanser, kalp ve damar tıkanıklığı, diyabet ve kronik hastalıkların oluşumunu engellediği bilinmektedir.

  Yeşil Kahvenin Yararları Nelerdir?

  Yeşil kahvenin mucizesi içinde bulunan klorojenik asitten gelmektedir. İçerdiği klorojenik asit sayesinde metabolizmanızı hızlandırır, vücudunuzun daha çabuk yağ ve kalori yakmasını sağlar ve böylece kilo verme sürecinizin kısalmasına yardımcı olur. Ayrıca fazla kalorilerin vücudunuzda depolanmasına izi vermez ve böylece kilo almanıza da engel olur. Serbest radikallerin vücudunuza zarar vermesini engeller ve yüksek miktarda da antioksidan içermektedir. Vücudunuza enerji vererek halsizlikten ve yorgunluktan kurtulmanızı sağlar. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar ayrıca yüksek tansiyon ve şeker hastalığınızın iyileşmesine yardımcı olur.

  Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır ve Nereden Satın Alınır?

  Yeşil kahve Türk kahvesi gibi bir fincan su için bir yada bir buçuk tatlı kaşığı kahvenin cezvede pişirilmesiyle yapılır. Tadı ve kokusu kahve tadından çok bitki çaylarını andırmaktadır. Yeşil kahve günde en fazla iki fincan ve yemeklerden yarım saat kadar önce kullanılmalıdır. İki fincandan fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Fazla kullanılması halinde yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, yorgunluk ve benzeri hastalıklara neden olabilir. Fazla kullanılması halinde kafein zehirlenmesi yaşayabilirsiniz bu yüzden kullanımına dikkat edilmelidir, iki fincandan fazla tüketilmemelidir. Yeşil kahve piyasada yeşil kahve zayıflama hapı ve yeşil kahve tozu olarak satılmaktadır. Yeşil kahveyi aktarlardan da doğal olarak yani işlenmemiş halde satın alabilirsiniz.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleDoğru Nefes Alma
  Sonraki makaleVücut Yağ Oranı Hesaplama
  asdasd