Ana sayfa Antrenman Yoga nedir ? Nasıl Yapılır ?

Yoga nedir ? Nasıl Yapılır ?

2219
0
PAYLAŞ

Stres içinde sürdürdüğümüz hayatımızda, daha farklı etkinlikler yapmak ve rahatlamanın değişik yollarını bulmak gereklidir. Yoga hareketleri, insanı rahatlatan ve dinlendiren yönü ile her zaman insanlar tarafından tercih edilen bir dinlenme ve rahatlama tekniği olmuştur. İnsanlar önce Yoga nedir, nasıl yapılır, bunu öğrenerek işe başlayıp, bu işte ilerleyen zamanlarda daha da ileri derecede uzmanlaşmaktadırlar. İnsanın içinde bulunduğu duruma göre, her zaman rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır.

Yoga nedir, nasıl yapılır, eğer insan bunu öğrenirse dinlenmenin yolunu da öğrenmiş demektir. Bunu için de her şeyden önce yoga hareketleri hakkında bilgi edinmek son derece önemlidir. Yoga nedir, nasıl yapılır, insan bunu doğru bir şekilde öğrenmeden yaparsa, çabaları boşa gidecektir. Aslında bir uzak doğu kültürü olmasına rağmen, yoga nedir, önce bu konuyu kaynağından ve doğru öğrenmek gerekir. Yoga nasıl yapılır, bu doğru anlaşılırsa, insanlar kendilerine yeni bir teknik ve etkinlik sağlamış olurlar. Temelde Budizm felsefesinin önemli bir parçası olan bu davranış yöntemi, bu dine inanan insanlar için bir ibadet şeklidir. Son zamanlarda batı kültürüne de girmekte olan bu etkinlik, insanları, Yoga nedir, nasıl yapılır konusunda bilgi toplamaya itmiştir.

Aslında çok uzun zamanlara dayanan bu felsefenin altında nelerin yattığı da tam olarak bilinmemektedir. O zamandan günümüze kadar aktarılan bilgiler de çok sağlıklı olmadığı için, Yoga nedir, nasıl yapılır konusunda ancak günümüzün Budistlerinden bilgi almak mümkün olmuştur. İnsanlara yoga nasıl yapılır, öğreten Budist rahipler, kendi misyonerlik çalışmalarını yapmaktadırlar. İnsanların bu konuya yaklaşımı ise tamamen farklıdır. Trans haline geçerek, Dünyanın fiziksel etkilerinin dışına çıkmaya çalışan insanlar, Yoga nedir, nasıl yapılır, yalnızca bu işin rahatlatıcı kısmı ile ilgilenmektedirler. Uzak doğudan başlayarak batıya kadar gelen bu akım insanların kendilerine yoga nedir sorusunu sormalarına neden olmaktadır. Çalışma hayatı içinde kaybolanlar, ev işlerinden bunalanlar ve sıkılanlar, Yoga nedir, nasıl yapılır, bunu öğrenerek hemen yoga yapma yoluna gitmişlerdir. Bu işin batıya doğru akım oluşturmasını isteyen insanlar,  adeta kültür ticareti yapar gibi, Yoga nedir, nasıl yapılır, insanlara bu konuda bilgi vererek, bu işin yaygınlaşması için de çok önemli gayret içinde olmuşlardır. Bu da sıkıntı içindeki insanlara adeta can simidi gibi gelmiş ve insanlar bu rahatlama yöntemi ile hayatlarını daha yaşanır hale sokmaya çalışmışlardır. Özellikle bayanlar arasında çok daha yaygın olan bu stres atma yöntemi, onlar tarafından, negatif elektrikten kurtulma yöntemi olarak görülmüştür. Bu nedenle, Yoga nedir, nasıl yapılır, en detayına kadar öğrenilmiş ve insanlara tarafından tatbik edilmeye çalışılmıştır.

Unu bir din olarak kabul edip te yoga çalışması yapan insanlar da olmasına rağmen, bu sayı oldukça azdır. Pek çok insan bunun ne işe yaradığını bile bilmeden yani, Yoga nedir, nasıl yapılır, bilmeden bu işin başına geçmektedirler. Eğer trans haline geçmede ve rahatlama konusunda bir gelişme yaşanmıyorsa, izlenilen yolda bir sıkıntı var demektir. İşte bu yüzden kaynağından ve doğru bilgi almak için, Yoga nedir, nasıl yapılır, bu konu uzman kişilerden öğrenilmeli ve uygulamaya da dikkat edilmelidir. Uzak doğuda yaşayan ve sayısı milyarı geçen insanlar, bu felsefeyi bir din olarak kabul etmiş ve yaşama yoluna gitmişlerdir. Oldukça eski bir kültür olmasına karşın, yazılı metne dayanmayan bu uygulamalar, Budist rahipler ile nesilden nesile aktarılmaya çalışılmıştır. Bu gün yazılı hükümlerin bile sürekli tartışıldığı ortamda, Budizm in de tartışılması son derece normaldir.

Bu Makale, Makaledepo.Com Uzerinden 17-02-2014 23:02:46 Tarihinde indirilmistir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd