Ana sayfa Antrenman Yürüyüş Egzersizden Sayılır Mı?

Yürüyüş Egzersizden Sayılır Mı?

2656
0
PAYLAŞ

Düzenli yürüyüşün egzersizden sayılabilmesi için belirli bir mesafede ve zorluk seviyesinde olması gerekir. Kişi eğer sağlıklı ise ve spor yapmıyorsa güç içinde yapacağı uzun yürüyüş en güzel egzersizdir. Hem aldığı fazla kaloriyi yakacak hem de direnci ve kuvveti artacaktır. Düzenli çalışılması durumunda ise kardiyovaskuler sistem de çalışacağından yarar daha fazla olacaktır.

Kişinin fizik kapasitesini arttırarak ve fiziksel engellerin gelişmesini önleyeceğinden güçlenme ve engel ilerlemesi duracak, kas güçsüzlükleri ve kireçlenme gibi fiziksel engeller daha az oranda görülecektir.

Düzenli olarak yürümenin bazı kanser türlerine yakalanma ihtimalini düşürdüğü kanıtlanmıştır. Yürümek bağırsak kanserinin ortaya çıkmasını azaltmaktadır ve bu kanser türüne yakalananların yaşam kalitesini yükseltmektedir. Ayrıca yapılan bir çalışma ile haftada ortalama 2 km yürüyüş yapan kadınların, yürümeyen ve spor yapmayan kadınlara göre meme kanserine daha az oranda yakalandıkları görülmüştür.

Sonuç olarak yürüyüş her zaman her yerde kolaylıkla yapılabilen bir spor olduğundan günlük spor yada fiziksel faaliyetler yeterince yapılmadığında kesinlikle gerçekleştirilmelidir. Yürüyüş düzenli yapıldığında kişiye hem fiziksel hemde mental rahatlık verecektir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd