Ana sayfa Antrenman Yuvarlanmaya Başla

Yuvarlanmaya Başla

1855
0
PAYLAŞ

yuvarlanmaya-basla

Köpük rulo, kullanmadığınız en iyi fitness ekipmanı olabilir.KÖPÜK RULOLAR ilk çıktığında diğer geçici trendlerden biri olduğunu düşünmüştüm. “Güzel oyuncak, ama ben almayayım.” Ancak onlarla egzersiz yapmayı denediğimde, ne kadar kullanışlı olduğunu fark ettim ve şimdi neredeyse her spor salonunda yer alıyorlar ve gerçekten de kas gelişimine yardımcı oluyorlar.Antrenmanlarınızdan önce 5-10 dakika arasında köpük ruloyla egzersiz yapmak, siz daha ağırlık kaldırmadan daha verimli bir kasgelişimi imkânı sağlar.

Rolling (yuvarlama) egzersizi kaslarınızda basınca sebep olur, kasları gevşemeye ve kanla dolmaya zorlayarak ısınmalarını sağlar.Kaslarınız ısındığında, teorik olarak daha fazla güce sahip olur ve daha fazla ağırlık kaldırabilirsiniz. Köpükle çalışmak ayrıca sakatlık riskini de azaltır. Isınmış ve yumuşamış kasların aşırı gerilme ihtimali daha düşüktür.Herhangi bir antrenmandan önce köpük ruloyu tüm vücudunuzla yuvarlayın; özellikle bacağın dış kısmındaki iliotibial bantları, kalça kaslarınızı, diz kirişlerinizi ve üst sırtınızı hedef alın. Omuz, kol, göğüs ve kalça gibi daha küçük bölgeler için tenis topu kullanabilirsiniz. Yeter ki o bölgeye küçük ve yuvarlak bir cisimle masaj yapın.

Köpük egzersizleri yaparken son noktaya kadar zorlamalısınız. Siz köpüğü tutamayana kadar ya da acıya daha fazla dayanamayıncaya kadar yuvarlamaya çalışın. Siz ısındıkça, acı da azalacaktır.

DENEYİN

Bir çift köpük rulo, fotoğraftaki gibi ileri seviye şınav (pushup) için kullanılabilir.Bir adet köpük ruloyu yatay olarak da kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd