Zayıf Kalmış Üst Pektoral Kaslar İçin 6 Çözüm

  3897
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirmenin en önemli kısmı vücudun her tarafının geliştirilmesi ve uyumlu durmasıdır. Üst pektoral kasların zayıflığı ise bir çok bireyse meydana geliyor. Peki zayıf kalmış üst pektoral kaslar nasıl geliştirilir? Üst pektoral kasları geliştirme yolları nelerdir?

  Pectoral Kasları Şişirin!

  Üst göğüs bölgesindeki kaslar iri ve sert pektoral kaslar olduğu için birçok kişinin görmezden geldiği bir bölgedir. Flat bench kuşkusuz tüm göğüs kaslarını öne çıkarmak için inanılmaz etkilidir. Bunun sebebi ile da daha fazla ağırlık kaldırabilmeniz mümkündür. Ancak tamamen gösterişli bir görünüm istiyorsanız ve flat bench yeterli gelmiyorsa tek çözüm gelişmesini istediğiniz bölgeye acımasızca yüklenmek. İşte pektoral kas geliştirici ip uçları:

  • Her zaman eğimli hareketler ile başlayın. Bunu halter, dumbbell veya Smith makinesi ile yapabilirsiniz. Eğimli hareketler ile başlamak kullanılmayan liflerin yenilenmesini sağlayarak büyümeyi tetiklemek için daha fazla ağırlık kaldırmanıza imkan sağlayacaktır.
  • Power Press deneyin. Bunu deatif yapıyormuşsunuz gibi de düşünebilirsiniz. Deatif’te barı yerden çekerken esneklik ve momentum olmadan çalışırsınız. Hareketin etkili tarafı ise bu durumda hareketlerin çabucak güç ve dayanıklık kazanmayı sağlamış olmasıdır.
  • Dumbbell kullanın. Dumbbell kullanmak size halterden tamamen farklı türde bir gerilim ve hareket açıklığı sağlayacaktır. Yalnız sürekli eğimli şekilde halter kullanmaya çalışın.
  • Değişimler yapın. Eğimli dumbbell flyes hareketleri sadece üst göğüs bölgenize kütle eklemek için mükemmel bir yol olmakla kalmaz aynı zamanda inanılmaz detayları da harekete geçirir.
  • Yüksekte durun. Pec deck ve benzer biçimde flyes makineleri de gerçekten iç göğüs kaslarınızı sıkıştırmaktadır. Bu sayede de tüm pektoral komplekslerde mükemmel bir sıkışma sağlamaktadır.
  • İrileşmek için esneyin. Egzersiz sonrası esneme hareketleri hem kas gelişimizi hem de kas yenilmelelerini destekleyecektir. Üst pektorellere iyi bir esneme vermek, özellikle de sert bir antrenman geçirmişseniz, daha fazla gelişimin sağlanması için vücutta gereken ortamı sağlayacaktır.
  PAYLAŞ
  Önceki makaleProtein İçeren Besinler
  Sonraki makaleMhp Glutamine-Sr 300 Gr
  asdasd