Zayıflamak İçin 6 Adım

  2378
  0
  PAYLAŞ

  Piyasada zayıflamak isteyenler için birçok sahte ürün ve birçok yalan bulunmaktadır.Hiçbir şekilde bilimsel olarak doğruluğu olmayan yöntemler, diyetler ve ilaçlar bulunmaktadır.Tüm bunların yanı sıra yapılan araştırmalarca sonuç alınan ve bilimsel delilide olan gerçekler bulunmaktadır.

          Bol Su Tüketimi; Bol su tüketiminin zayıflamada etkili olduğu birçok kişi tarafından söylenmektedir ve bu doğrudur.Özellikle yemekten önce içilen suyun daha az yemek yemenize neden olduğu araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur.Bunun yanı sıra su içmek 1-2 saatlik dilimde metabolizmayı hızlandırdığı için içinde kşlo vermenize yardımcı olduğu bilinmektedir.

         Kahve Tüketimi; Birçok kişi kahvenin zararlı bir içecek olduğunu düşünmektedir.Ancak kahvede yüksek oranda antioksidan bulunmakta ve bunun yanı sıra yağ yakımı ile metabolizmayı hızlandırdığıda bilinmektedir.Gün içinde 1-2 bardak tüketilen şekersiz ve ek bir katkı maddesi olmayan kahve size fazlasıyla faydalı olacaktır.

         Yeşilçay Tüketimi; Yeşilçay da tıpkı kahve gibi yağ yakımını hızlandıran antioksidanlar bulunmaktadır.Kafein oranı düşük olan yeşilçayda gün içerisinde rahatlıla tüketebileceğiniz ve kilo vermenizde size yardımcı olacak bir içecektir.

         Şeker Tüketimine Son; Günümüz beslenme sisteminde birçok besinde şeker bulunmaktadır.Şeker sadece kilo sorunu değil bunun yanında şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı ve diğer hastalıkları tetiklemektedir.Bu yüzden mümkün olduğunda hayatınızdan şekeri çıkarmalısınız.

         Küçük Tabak Kullanın; Yemekte küçük tabaklar kullanmak psikolojik olarak sizi daha az yemeye itecektir.Bu yüzden yemeklerinizde özellikle akşam yemeklerinde daha küçük tabaklar kullanmaya dikkat edin.

        Ara Öğünler Uygulayın; Beslenme sisteminizde ana öğünlerin yanı sıra ana öğünleri destekleyecek ara öğünlerde bulundurun.Gün içerisinde uygulayacağınız ara öğünler hem ana öğünlerde daha az yemek yemenizi hemde metabolizmanızın sürekli çalışmasını sağlayacaktır.

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd