Ağırlık Kemeri Bizi Korur Mu?

  2325
  0
  PAYLAŞ

  Ağırlık kemerleri bilinenin aksine belde takıldığında kendi kendine beli koruma görevi üstlenmez.Aksine stabilizatör kasların çalışmasınada biraz engel olur. Asıl görevi karın boşluğundaki havayı sıkıştırarak omurgaya destek olup stabilize etmesidir. Ama ağırlığı kaldırma sırasında eğer valsalva ile iç basıncı arttırmazsak bununda bir yararı olmayacaktır. Ve tekrar söylüyorum omurgayı stabilize eder hareketi yaparken omurgayı korumaz.

  Yapılan bircok araştırmada görülmüştür ki belin sakatlanmasını önlemediği gibi sakatlanmaya sebepolduğu görülmüştür. Peki ne işe yarıyor bu ağırlık kemeri? Ağırlık kemerleri beli yada sakatlanmayı korumasada enerji üretebiliyor. Zararlarından en önemlisi ise belin güçlenmesini engellemesidir. Ağırlığın yaptığı etkiyi azalttığından gelişimde azalacaktır buda belin dış etkenlerden korunmasınıda zayıflatacaktır.

  Karın kaslarımızı nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenmemizi kesinlikle yavaşlatacak hatta öğrene mememizi sağlayacaktır. Çünkü core kaslarına yapılan basınç yüzünden istediğimiz gibi hareket edemediğimizden ve gereksiz bi güven olgusu yarattığından günlük hayatta daha sağlam durmamızı ve dengeli olmamızı sağlayacak kaslarımızı kullanamayız.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleNoxtreme Nedir ?
  Sonraki makaleVitamin Desteği

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd