Ana sayfa Antrenman Cross Fit Nedir?

Cross Fit Nedir?

3409
0
PAYLAŞ

Güç ve kondisyon dendiğinde akla ilk gelen spor türlerinden olan crossfit, tüm vücudun bir bütün halinde çalışmasını sağladığı için vücut geliştirmede ve diğer egzersizlerde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Vücut geliştirme hareketleri her ne kadar bölgesel olarak vücudun gelişmesine ve güç kazanmasına imkan veriyor olsa da crossfit hareketi bütün vücudun çalışmasını sağladığı için daha faydalı görülmektedir. Crossfit birbirinden farklı yüzlerce egzersizi içermektedir. Bu nedenle de crossfite başlamadan önce vücudun belirli hareketlerle ısındırılması lazımdır.
CrossFit Faydaları Nelerdir?
Oldukça zorlu ve yorucu olan crossfit çalışmasının en avantajlı yönü hem bütün vücudu çalıştırabiliyor olması hem de kısa sürede vücut üzerinde etkilerini gösteriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Crossfitte her gün ve ya birkaç gün boyunca aynı hareketler yapılmamaktadır. Bu nedenle de her gün yeni bir hareket deneyen vücut daha esnek bir yapı haline gelmekte ve daha sağlıklı olmaktadır. Nabzın yüksek olmasını sağladığı için bütün antrenmanlarda daha hızlı ve atik olmaya da imkan sağlar.
CrossFit Nasıl Yapılır?
Crossfit egzersizleri 3 farklı alanda yapılabilmektedir. Kişiler kendi vücut ağırlıklarını kullanarak antrenman yapabilirler, çeşitli ağırlıkları kullanarak egzersizler yapabilirler ve kondisyon aletleri ile de egzersiz yapabilirler. Haftanın 3 günü ve ya 5 günü uygulanacak olan bu egzersizler bütünü, günde sadece 1 saat kadar yapılmaktadır. Daha sonra ise kişiler zaman ile yarışarak egzersizlerini devam ettirmektedirler. 5-15 dakika kadar sürecek olan çalışmalar süresince kendinizi hızlı bir şekilde yönlendirmelisiniz. Bütün vücudun çalıştığı crossfit egzersizlerinde itme, çekme, çömelme, koşma, kürek çekme gibi hareketler bulunmaktadır. Crossfit yapmadan önce ısınma hareketlerinin yapılarak vücudun alıştırılması da gerekmektedir. Bu hareketlerden sonra yapılacak olan crossfitte egzersizler arası dinlenme süresi oldukça azdır

asdasd