Ana sayfa Antrenman Makaleleri Çift Bölge Antrenman Sistemi

Çift Bölge Antrenman Sistemi

11207
0
PAYLAŞ

Vücut geliştirme yapmak için yapılması gerekenlerin başında günlük bir program belirlemek ve bu programa harfiyen uymak gerekiyor. Bu çift bölge antrenman denilen sistem genel olarak vücudun hemen her yerinin çalışması için gerekli ve oldukça etkili bir egzersiz türüdür.
Haftalık olarak belirlenen çift bölge antrenman sisteminde ilk gün göğüs kası çalışmak, biceps ve abs denilen hareketleri yoğun şekilde yapmak oldukça önemlidir. Çünkü ilk gün ne yaparsanız diğer günlerde daha rahat bir çalışma sağlarsınız.
İkinci gün genel olarak sırt bölgenizi çalıştırmaya devam edin ve triceps ve abs çalışmaya devam edin.
Üçüncü günlerde omuz çalışmaya özen göstererek bacaklarınızın da vücudunuza uygun çalışmasına yardımcı olacak hareketler yapın.
Dördüncü ve beşinci günlerde de aynı tarzda bir çalışma yaparak omuz, bacak ve vücudun genel kısımlarının çalışmasına yardımcı olun. Bu sayede bütün zorlandığınız kas çalışmalarınızı rahatlıkla yapabilir ve en güzel şekilde sürekli olarak devam sağlayabilirsiniz.
Çift bölge olarak yapılması gereken antrenman da en önemli şey yeme ve içmedir. Bol bol protein ve karbonhidrat alarak vücut direncini artırır ve olası sıkıntılara yol açmaktan kurtulursunuz.
Bir diğer önemli çift bölge antrenman sisteminde ise düzenli bir uyku bulunmaktadır. Günlük olarak en az 8 saat uyumalı ve asla kafeinli içecekler tüketmemelisiniz.
Eğer zaman sorununuz var ise çift bölge çalışarak zamandan tasarruf sağlayabilir üç gün içerisinde çalışma sağlayarak daha iyi bir tempo ile hareket edebilirsiniz. Diğer günlerde de çalışma yapmasanız da dikkat etiğiniz takdirde her türlü vücut egzersizini zorluk çekmeden yapabilirsiniz.
Çift bölge de üç gün yeterli olsa da tek bölge çalışacaklar için beş altı gün gitmek önemlidir.

asdasd