Vücut Ağırlığı İle Antrenman

  5453
  0
  PAYLAŞ

  Vücut ağırlığı ile yapılan birçok antrenman çeşidi bulunmaktadır. Bu antrenman çeşitlerinin vücuda birden fazla faydası bulunduğu gibi spor salonuna gitmeden de bu antrenmanları evinizde gerçekleştirme imkânı bulabilirsiniz. Vücut ağırlığı ile antrenman yapmanın amaçları ise oldukça fazladır. Bu antrenmanda herhangi bir şekil de ip, yay, dambıl, halter gibi spor aletlerine ihtiyaç yoktur. Çünkü bu antrenman da sadece kendi vücudunuzu kullanabileceksiniz. Aynı zaman da herhangi bir şekil de spor salonuna gitmeye de ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu antrenmanı her yer de yani kendinizi rahat hissettiğiniz her yerde uygulayabilirsiniz. Aynı zaman da vücut ağırlığı ile antrenman sırasında sakatlanma olasılığınız da oldukça düşüktür. Kuvvet ve has hacmini arttırmak için de vücut ağırlığı ile antrenman oldukça uygundur. Bu antrenman da tüm kaslarınız ve eklemleriniz hareket edeceği için vücudunuza oldukça faydası bulunacaktır. Az hareket ile tüm vücudunuz hareket eder ve size birçok katkıda bulunur.

  Vücut Ağırlığı İle Antrenman Çeşitleri

  1. En çok kullanılan yöntemlerden birisi olan barfiks vücut ağırlığı ile yapılan antrenmanlar arasında en önemlisidir. Bir kişi bu hareketi kolaylıkla her yerde kendisi imkân yaratarak yapabilir. Aynı zaman da vücuda da oldukça faydası bulunmaktadır.

  2. Diğer yöntemlerden ve herkes tarafından bilinen antrenman çeşitti de şınavdır. Şınav çekmek kendi vücudunuz ile yapılan en kolay hareketlerden birisi olup, en çok kullanılan antrenman çeşittidir.

  3. Squat da diğer antrenman çeşitlerinin arasındandır. Bu hareketi çömelme yaparak gerçekleştirebilir ve kolay yöntemler ile eviniz de yapabilirsiniz.

  Bu yöntemler ve daha birçok antrenmanlar sayesin de vücudunuz da kas, zayıflama ve sıkışılma gibi etkilerini görebilirsiniz. Bu hareketler günde en az 1 kez tekrar edilesi gerekmektedir. Bu şekil de sonuç elde edebilirsiniz.

  asdasd