Ana sayfa Zayıflama Zayıflatan Bitkiler

Zayıflatan Bitkiler

3244
0
PAYLAŞ

Zayıflatan Bitkiler

Zayıflama günümüzde birçok kişinin aktif bir sorunudur. Bu sağlık sorununu aşmanın çeşitli birçok yolu olsa da elbette ki herkes sağlıklı olandan yanadır. Sağlıklı bir şekilde zayıflatan bitkiler sayesinde zayıflamak her daim mümkündür. Kalori yakan, yağları yakan ve sağlıklı bir şekilde zayıflatan bitkiler; doğanın insanlara sunduğu doğal bir şifa kaynağıdır. Zayıflatan bitkiler ile sizde hemen aşırı kilolarınıza veda etmek için yazımızı okumaya devam edin.

Yeşil Çay

            Zayıflatan bitkiler arasında yer alan ve yeşil çay olarak bilinen en popüler bir bitkidir diyebiliriz. Zayıflatan bitkiler arasında bu bitkinin ilk sırada yer almasını nedeni olarak içerisinde barındırmış olduğu kafein ile metabolizmayı hızlandırması söylenebilir. İçermiş olduğu bir antioksidan çeşidi olan kateşinler vücutta ki yağ oranını azaltmaktadır. 35 yaş üzeri erkekler de yapılan bir araştırmada 3 aylık test sonucunda yeşil çayı düzenli olarak tüketen erkekler tüketmeyen erkeklere oranla daha fazla kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Zayıflamada ki etkisini buradan görüyor ve zayıflatan bitkiler arasında yer almasının sebebini anlamış oluyoruz.

Pu-Erh Çayı

            Zayıflatan bitkiler arasında yer alan Pu-Erh çayı, Dr. Mehmet Öz’ün de zayıflatan bitkiler arasında yerini almakta olan bir çay olma özelliği taşımaktadır. Sabah vakitlerinde içilmesi halinde zayıflatan bitkiler arasında olan Pu-Erh çayı, vücutta ki yağ hücrelerinin küçülmesini ve vücutta ki yağ oranının azaltılmasını sağlamaktadır. Birkaç hafta bunu deneyerek etkisini görebilirsiniz.

Beyaz Çay

            Beyaz Çay zayıflatan bitkilerden olup vücutta yağın birikmesini önleyen çok önemli bir işlevi yerine getiren bir bitkidir. Öğle öğününde iki fincan beyaz çay içerek vücudunuzda yağ depolanmasının önüne geçebilir, kilo almayı durdurabilir ve zayıflama adımlarını atabilirsiniz.

Kuş Otu Çayı

            Şişliği önleyen ve fazla suyun vücut dışına atılmasını sağlayan kuş otu çayı, Potasyum ile magnezyum bakımından zengin içeriği olan kuş otu çayı bağırsakları temizleyen ve zayıflatan bitkiler arasında yer almakta olan bir bitkidir.

Yabanmersini Çayı

            Yabanmersini bitkisinin özelliği, kan şekerini dengelemesidir. Bu sayede yemeğe oturduğunuzda açlık hissinizi hafifletmektedir. Akşam yemeğinden önce bir bardak bu çaydan içerek daha az kalori almış bir şekilde masadan kalkmış olu8r; zayıflama yolunda ilerlemeye etkili bir şekilde devam etmiş olabilirsiniz.

Tarçın Çayı

            Metabolizmanın harcamış olduğu, yakmış olduğu kaloriyi artırma özelliğine sahip olan zayıflatan bitkiler arasında yer alan Tarçın çayı, kan şekerini de dengelemektedir. İştahı bastıran ve böylelikle yemek yemeye düşkün olanlar için bir önleyici olan bu bitki; zayıflatan bitkiler arasında yer almakta olup kolesterolü dengelemektedir.

Zencefil Çayı

            Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya etki sağladığı söylenen zencefil çayı zayıflatan bitkiler arasında yer alacak herhangi bir araştırmaya tabi olmuş olmasa da mide sakinleştirmesi ve faydalı olması sebebi ile de tüketilebilecek yararlı bir bitkidir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz zayıflatan bitkilerden siz hangisini isterseniz uygulayabilir, vücudunuzda biriken ve aşırı kilo sınırından kurtulabilirsiniz. Abur cubur, fast – food ve diğer zararlı kilo aldırıcı yiyeceklerden uzak durarak; çağımızın insanlara getirdiği bu yeni hastalığa yakalandırıcı etkilerden uzak bir şekilde zayıflatan bitkileri tüketerek zayıflamaya başlayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde uygulama halinde ve egzersizler, diyetler ile desteklemeniz halinde ciddi anlamda vücudunuzda ki aşırı kiloların eridiğini, yok olduğunu görebileceksiniz. Sağlıklı bir yol olan ve hiçbir kimyasal olmadan, sağlığınıza zarar vermeden daha sağlıklı olmanızı sağlayacak zayıflatan bitkileri ilk tercihiniz yapmaya özen gösterin. Daha fit ve düzgün bir vücuda, kilosuz bir vücuda zayıflatan bitkiler ile merhaba deyin.

Zayıflamayla ilgi yağ yakıcı sporcu besinleri ürünleri sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd