Ana sayfa Antrenman Adonis Kası Antrenman Önerileri

Adonis Kası Antrenman Önerileri

4403
0
PAYLAŞ

Son yıllarda erkekler arasında spor yapmanın yaygınlaşmasının arkasındaki en önemli faktör şüphesiz kadınların fit erkeklerden hoşlanıyor olması. Erkekler artık fit bir vücuda sahip olduklarında diğer erkeklerden birkaç adım daha ileride olacaklarının farkında. Yoksa zaten çoğu erkek fit bir vücuda sahip olmak için uğraşmaz, spor yaparak rahatını kaçırmazdı.

Şunu söylemeliyim ki kadınlar genel olarak erkeklerin vücudunun hemen her ayrıntısına dikkat eder. Ancak onlar için vücudun diğer yerlerinden daha özel olan bir yer var. Kadınlar için oldukça özel olan bu bölge tabi ki adonis kaslarının bulunduğu bölgedir. Kadınlar iri ve belirgin adonis kasları olan erkeklerden gözlerini alamıyor, onlardan çok etkileniyorlar. Bu etkileyici adonis kaslarını elde etmek ise oldukça meşakkatli bir iş. Bunun için koltuğunuzdan kalkarak rahatınızı bir hayli bozmanız ve sadece bununla kalmayıp yaşam tarzınızı da değiştirmeniz gerekecek.

Nasıl Adonis Kası Yapılır?

Öncelikle size tavsiyem belirgin adonis kasları yapacağım diye sadece o bölgeyi çalıştıracak bir antrenman programı uygulamamanız. Unutmamalı ki vücut bir bütündür ve sadece adonis kasları size bir şey kazandırmaz. Etkileyici bir görüntü elde edebilmek için adonis kaslarının yanında diğer kas gruplarına da sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için kendinize komple bir antrenman programı uygulayın. Eğer adonis kaslarınız daha çabuk gelişsin istiyorsanız adonis kaslarınıza ağırlık verin. Ama asla diğer kas gruplarını ihmal etmeye kalkmayın.

Adonis Çalıştıran Egzersizler

Adonis grubunu çalıştıran birçok egzersiz bulunmaktadır. Ancak bu egzersilerden bazıları daha etkili oldukları için ön plana çıkmaktadır. Spor eğitmenlerinin en çok tavsiye ettiği, sporla uğraşanların en sık kullandığı beş adonis grubu egzersizi sırasıyla şöyle:

1-45 Derece Side Bend

2-Oblique Cable Crunch

3-Decline Russian

4-Cable Side Bends

5-Hanging Windshied Wiper

asdasd