Antrenman Sonrası Üzüm Suyu

  5663
  0
  PAYLAŞ

  Öncelikle antrenman sonrasında ki alacağımız besinler kas gelişimi ve büyümesi için en önemli öğünlerden biridir. Çünkü antrenman sonra vücut bünyesinde ki tüm Basit şeker, yağ ve Proteini kullanmakta ve antrenman sonrasında tabiri caizse ne verirseniz alır duruma geçmektedir.

  Özellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenen bireylerin antrenman sonrası öğünlerine dikkat etmeleri gerekiyor.

  Antrenman Sonrası Üzüm Suyu İçmek

  Üzüm suyunun Antrenmandan sonra kullanılması bir çok sporcu tarafından uygulanırken, ülkemiz de hala ne işe yaradığı ile ilgili fikir ayrılıkları bulunmaktadır. Üzüm suyunun esasen antrenman sonrasında kullanılmasının sebebi, Basit Karbonhidrat oranının diğer meyve sularına göre daha fazla olması ve diğer şekerli meyve sularına göre daha çok doğal halde bulunabilmesidir.

  Antrenman sonrasında üzün suyu özellikle kan şekerinin düzenlenmesi ve kas glikojen depolarının doldurulması için kullanılan önemli bir içecektir. Günümüzde her markette doğalı rahatlıkla bulunabilmektedir.

  Ortalama Her antrenman sonrasında 50 ile 70 Gr arasında Basit Karbonhidrat almanız gerektiğini belirtirken, bu Basit Karbonhidratı %100 doğal üzüm sularından elde etmek hem daha sağlıklı hem de daha verimli olacaktır.

  Vücut Geliştirme Antrenmanları Sonrası Üzüm Suyu

  Yine uzun vadede üzüm suyu bir sporcu için mutlaka tüketilmesi gereken besinlerdendir. Kalbi koruyan bir özelliğinin olmasının yanı sıra kan yapıcı bir yönü olduğu bilinmektedir. Bu sayede vücut geliştirme sporu ile ilgilenen sporcuların üzüm suyu tüketmesi, kaslara daha hızlı protein ve glikojen aktarımı sağlayacaktır.

  Üzüm suyunun bünyesinde barındırdığı bol miktarda demir ve potasyum, yine vücudumuzda ki kanda oksijen taşıyan hücrelerden olan hemoglobin sayısının artmasına olanak sağlayacak ve bu sayede kaslarının harcadığı enerjiyi çok rahat bir biçimde antrenman sonrasında elde edebileceksiniz.

  asdasd