Ana sayfa Zayıflama Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

2516
0
PAYLAŞ

Kadınlarda genelde kalçalarda ve erkeklerde ise genelde göbek ve çevresinde orantısız vücut kiloları ve yağlanmalar görülmektedir. Orantılı olmayan vücut bölgelerinin orantılı bir hal alması için yapılması gereken şeylerden biri bölgesel zayıflamadır. Bölgesel zayıflamayı sağlamak için de kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler 2 türlüdür: Cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler.

Cerrahi yöntemler

Lazer lipoliz, liposuction…Cerrahi olmayan yöntemler: Cryolipoliz, pressoterapi, ozon sauna, vb…

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden ilki lazer lipolizdir. Lazer lipolizle belirli bölgelerde biriken yağların yok edilmesinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yağların yok edilmesi, yağ hücrelerinin zarının lazer ışığıyla patlatılması prensibine dayanır.

Liposuction, zayıflama yöntemleriyle giderilmeye çalışılmasına rağmen giderilememiş yağlı bölgelerdeki yağ dokuların vücuttan alınması işlemidir. Cerrahi bir işlemdir.

Cryolipoliz (Soğuk Lipoliz) ise yağ hücrelerinin soğuk etkisiyle dondurularak yavaş yavaş öldürülmesi ve zamanla bedenden lenf sistemi ve kan dolaşımıyla atılması prensibine dayanır. İşlem yapıldıktan belli bir süre sonra etkileri görülmeye başlar ve 4 ay sonra ölmüş yağ hücrelerinin vücuttan atılması tamamlanmış, yağlı bölge son halini almış olur.

Pressoterapi basınçlı bir bölgesel zayıflama metodudur. Bir çeşit detokstur. Pressoterapide bir basınç giysisi kullanılmaktadır. Bu giyside 5 tane basınç uygulanan yer vardır. Bu yerlerden lenf dolaşımı ve kan dolaşımını hızlandırmak amacıyla kesintili basınç yaklaşık 30 dakika uygulanmaktadır.

Ozon saunada da deriyle vücudun içine oksijen verilir. Ozon saunanın bölgesel zayıflama metodu olması dışında daha birçok özelliği vardır: Detoks, böbreğe destek, immun sisteme fayda, hormonların aktifleşmesi, yorgunluğu azaltma, ağrı kesicilik, selülit gidericilik, beyin fonksiyonlarını geliştirme bunlardan sadece bazılarıdır.

Diyetin de bölgesel zayıflamada kullanılabilecek bir yöntem olduğu ileri sürülse de böyle bir şey söz konusu değildir.

asdasd