Cuban Press

  5190
  1
  PAYLAŞ

  Cuban Press, omuzlarınızdaki rotator kaf kaslarını hedefler. Çok ağırlık kullanımı gerektirmeyen bu egzersiz kısa bir zamanda göğüs kaslarınızı biçimlendirip deltoid kaslarınızı şekle sokar. Oturarak veya ayakta yapılabilir. Trapez, göğüs, triceps ve en yoğun olarak deltoid kaslarınızı geliştiren bu harekette dikkatli olmanız gereken noktaları şunlardır; omuzlarında problemi olan kişiler bu omuz egzersizini tercih etmemelidir. Yavaşça,çok yormayacak ağırlıklarla kontrollu bir şekilde yapmaya özen gösterin. Ağırlıkları kaldırdığınızda dirseklerinizi kilitlemeyin ve sırtınızı dik tuttuğunuzdan emin olun.

  Ayaklarınızı omuz genişliğinizden biraz daha açık tutun. Avuçlarınız yere bakacak şekilde dumbbelları dirseklerinizi hareket ettirerek kaldıracaksınız. Hareketin estetiği ve ince olması sakatlanma riskini arttırdığından kilo seçimi çok fazla önem arz etmektedir.

  Trapez ve deltoid kaslarınızı çalıştırmak için ayrıca, iron cross, barbell shrug, dumbbell shoulder press, dumbbell lateral rise gibi egzersizleri de yapabilirsiniz.

  1 YORUM

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd