Ana sayfa Beslenme Definasyonda Beslenme Prensibi

Definasyonda Beslenme Prensibi

2486
0
PAYLAŞ

Definasyon aslında yalnızca binlerce diyet türünden yalnızca bir tanesidir. Definasyon diyeti kas geliştirme için uygulanan beslenme programı şeklinde de adlandırılabilir. Definasyon diyeti yapanların ana amacı; vücut yağlarından kurtulmak, karbonhidrat seviyesini düşürmek, şekeri azaltmak ve bütün bunların aksine protein miktarını artırmak ve protein ile kas yoğunluğunu arttırmakdır.

Definasyon diyetinde kesinlikle alınması gereken besin proteinli besinler olduğu için sabah kahvaltısında mutlaka yumurta tercih edilmelidir. Karbonhidrat miktarının düşürülmesi gerektiğinden dolayı da bir ya da en fazla iki dilim esmer ekmek tüketilebilir. Vücut yağ miktarı da yine kas yaparken azaltılması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü de yağsız ve tuzsuz peynir tercih edilmelidir. Kas yaparken mutlaka protein miktarının artırılması gerekmektedir. Bu nedenle protein artırıcı hazır yiyecekler tercih edebilirsiniz. Yulaflı süt karışımı da aynı şekilde kas için faydalı olacak yiyecekler arasında bulunmaktadır. Sabah kahvaltınızı bu şekilde tamamladıktan sonra öğle yemeğinize de aynı hassasiyeti göstermelisiniz.

Öğle yemeğinizde; yağsız ızgara bir tavuk yiyebilirsiniz. Hem tokluk hissinizi artıracaktır. Hem de vücudunuzun ihtiyacı olan proteini almanızı sağlayacaktır. Yağsız pirinç de aşırı olmamak kaydıyla öğle yemeğinde tüketilebilecek olan besinlerdir. Salatayı da öğlen yemeğinizde hem yağsız olarak, hem de tuzsuz olarak tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği için de öğlen yemeğinde ki menü kullanılabilir. Haşlanmış bir sebze tüketilmesinde her hangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca akşam yemeğinde yine sabah olduğu gibi bir iki dilim esmer ekmek tüketebilir.

asdasd