Ana sayfa Sporcu Gıdaları En iyi 5 Protein Tozu

En iyi 5 Protein Tozu

16604
9
PAYLAŞ

Protein tozu alırken birçoğumuzun aklındaki soru şu “hangi protein tozunu satın almalıyım ?” Hangisinin veya hangilerinin daha kaliteli ve alınabilir olduğu konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız. Supplement (sporcu gıdaları) sektöründeki  en iyi 5 protein tozunu sizler için sıraladık. Bu liste kesinlikle bunlar alınmalı anlamı taşımamakla birlikte size yol gösterici niteliği taşımaktadır.

 • SSN %100 Whey Protein 2220 Gr

Ürün %100 whey proteini içermektedir. Alışılagelmiş diğer aromaların dışında sütlü çikolatalıdır. İçilmesi son derece hafif ve lezzetlidir. İçerisinde düşük derece tatlandırıcı vardır. Yani sağlıklı bir ürün diyebiliriz.ssn-whey-protein-2200-gram

– ‘Düşük Yağ’ , ‘Düşük Karbonhidrat’  ve ‘Düşük Şeker’ içeriyor. 1 Porsiyon 30 Gr da 23 Gram %100 Whey Protein içeriyor. Alanin, Glycine, Taurin, Creatine ve Bitkisel protein  ilavesizdir. %100 Whey kaynalıdır. Yüksek Bcaa İçeriği’ ve ‘Yüksek Biyoaktif Peptid oranına sahip. 1 Porsiyon 30 Gr da 2 Gram Peptid form L-Glutamine ile zenginleştirilmiş amino asit kompozisyonu. B6 Vitamini ilavelidir. Alman menşeili Whey Protein Konsantresi ve İzolatı içeriği.

Satın Almak İçin Tıklayın : SSN %100 Whey Protein 2220 Gr

 

 • Multipower 100 Pure Whey Protein 2000 Gr

Üstün Alman teknolojisiyle üretilen supplement markasıdır. Ürünleri dünya çapında olup Türkiye’ de de en çok tercih edilen protein tozları arasında yer alır. Multipower sporcu gıdaları markası kullanıcılarına güven aşılamakta.30 gramında 24 gram protein içermekte olan ürünün amino asit değerleri de çok tatmin edici düzeyde. Bununla birlikte bir kutusundan 67 servis çıkıyor olması bu ürünü daha da cazip hale getirmektedir.

Multipower-100-Pure-Whey-Protein-2000-gr-yeni

Çilek,Muz,Muz-Mango,Kahve aromasıyla Türkiye’de kullanıcılarına sunulan multipower whey protein 2000 gramlık ambalajıyla piyasada bulunmaktadır. Tadı ve karışımı konusunda da kullanıcılarından tam alan multipower whey protein tozu porsiyon yüksek çıkması nedeniyle kullanıcılarına ekonomik gelmektedir. Kalite ve ucuzun bir araya geldiği ürünün adıdır multipower whey protein.

Satın Almak İçin Tıklayın : Multipower Whey Protein

 

 • Dymatize Iso 100 Hydrolyzed 100% Whey Protein Tozu 2275 Gr

Dymatize ISO 100 protein tozu Dünya’ nın birçok ülkesi başta olmak üzere Türkiye’ de de vücut geliştiriciler tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. İzole bir protein tozu olmasından dolayı kana emilimi oldukça fazladır. Bu durumda Dymatize ISO 100 protein tozunun biyoyararlanımı açısından oldukça iyi olduğu anlamına gelmektedir. Hızlı etki gösterdiği için kasların yapısına katılarak kas onarılmasına oldukça fazla katkı sağlar.

1 Ölçek Dymatize ISO 100 Protein Tozunun İçerisinde Bulunan Bileşenler

 • 110 kkal enerji vermektedir.
 • 2 gr yağ içermektedir.
 • 1 gr karbonhidrat içermektedir.
 • 5 gr şeker içermektedir.
 • 25 gr protein içermektedir.
 • 34 gr tuz içermektedir.
 • 6 gr BCAA içermektedir.
 • 7 gr lösin içermektedir.

Kullanım Önerisi: 1 Ölçek Dymatize ISO 100 protein tozunu 500 ml su ile karıştırarak spordan hemen sonra yemek arasında tüketebilirsiniz.

Satın Almak İçin Tıklayın : Dymatize ISO 100 protein tozu

 

 • Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

Nutrich prorich whey protein 2310 gr, vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler için oldukça önemli bir üründür. Ürün içeriğinin zengin olmasından dolayı sporcunun günlük aminoasit ve diğer mikrobileşenleri karşılamaktadır. Kas gelişimini içerisinde bulunan aminoasit, vitamin ve mineraller olumlu yönde etkilemektedir. Ürünün içerisinde aminoasit, bcaa, vitamanin ve minerallere ek olarak kreatinde bulunmaktadır. Kreatin sporcunun kas hacminin artmasında oldukça önemli bir bileşendir. Aynı zamanda içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sporcunun direncini arttırarak spordan faydalanmasını arttırmaktadır. Ürün içeriğindeki bileşenler sayesinde spordan maksimum düzeyde fayda almayı amaçlamaktadır.  Ürünün içerisinde konsantre ve izole whey protein bulunmaktadır. Ürünün kana geçişi oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Bu sayede ürün hızlı bir etki göstermektedir. Bir kutu ürün içerisinde 70 servis bulunmaktadır.

Kullanım Önerileri

Sabah kahvaltıdan önce ve antrenmandan hemen sonra 300-350 ml su veya süt ile 1 ölçek ürün karıştırılarak tüketilir.

Ürünü kullanmadan önce ürünün dozu ile ilgili bir diyetisyenden bilgi alabilirsiniz.

Satın Almak İçin Tıklayın : Nutrich Prorich Whey Protein 2310 gr

 

 • Optimum Gold Standard Whey

optimum-gold-standard-wheyOptimum gold standard whey protein, lezzettli ve dünyanın en çok satan protein tozudur.Etkili bir protein yapısına sahiptir 3 sene üst üste yılın en iyi protein tozu seçilmiştr. Kalitesine oranla ekonomik fiyata sahip olması ürünü alıcılar tarafından  daha cazip hale getirmektedir. Ürün izole ve konsantre whey proteinden oluşmaktadır.

Ürünün karışımı mükemmeldir. Her türlü sıvı içerisinde kolayca karışabiliyor.İçerisinde 24 gram protein 1 gr yağ ve sadece 3 gram karbonhidrat vardır.Düşük yağ ve karbonhidrat oranı kilo almadan kas yapmanızı kolaylaştırmaktadır.Bununla birlikte 4 gram glutamin içermektedir.

Satın Almak İçin Tıklayın : Optimum Whey

Protein tozu çeşitleri bunlarla sınırlı kalmıyor, inceleyebilirsiniz; https://www.aloprotein.com/protein-tozu

Güncelleme: 28.05.2018

9 YORUMLAR

 1. en iyi protein tozu olarak elite labs isoblen kullanılabilir bu liste içerisinde. Liste’de bulunan tüm protein tozları kaliteli o yüzden seçim yapmak zor. Fakat fiyat ve performans olarak hemde kullandıgım süre boyunca test ederek onay verdigim protein tozu elite labs isoblen markasıdır

 2. En iyi protein tozu denildiginde akla dymatize ıso 100 geliyor benim için. Özellikle saf oluşu ve kana hızlı şekilde karışması ile ön plana çıkan bir protein tozu. Konu’da yer alan tüm protein tozları kaliteli ve son yıllarda üretilen en iyi markalar arasındalar

 3. Fitness sporu ile ilgilenen bir çok kişinin tercih ettigi hardline whey 3matrix protein tozu sıfır şeker oranı ile devamlı kullandıgım bir ürün. Fitness salonunda görevli hocamız tarafından sürekli önerilen hardline whey 3 matrix protein tozu, yüksek amino asit degerine sahip olması nedeni ile en iyi protein tozları arasında yerini alabilir

 4. Tabikide elite labs isoblen protein tozu. hem elite labs gainer, hemde elite labs isoblend protein tozu kullanan biri olarak suplement piyasasında tercih ettigim tek markadır.
  izole bir protein tozu oluşu bu ürüne extra bir özellik kazandırıyor.spora yeni başlayan yada ilk defa protein tozu kullanacak arkadaşlara düşünmeden satın almalarını öneririm

 5. multipower 100 pure whey protein tozu, yüksek miktarda protein degeri ve çilek aromalı seçeneginden dolayı sıkça tükettigim bir ürün. Shaker ile karıştırıldıgında hızlı bir şekilde çözülüyor ve ayrıca tüketimi son derece iyi, mide,de şişkinlik yada sonradan bulantı yapmıyor. en iyi protein tozları arasında degerlendirilebilir

 6. multipower 100 protein tozun markasının mango aramalı olanından kullanmıştım spora başladıgım sıralar.kahve aromalı olanını kullanacaklar varsa içtikten bir müddet sonra bulantı yapıyor. bir başka kullanıcıda yapmayabilir tabikide, bu tamamı ile kişisel tat sorunu. 2000 gr lık ambalajı yaklaşık 1.5 ay süre ile gidiyor. benim için en önemlisi diger protein tozlarına oranla daha fazla servis sayısına sahip olması.belki en iyi protein tozu degil fakat fiyat ve servis sayısı olarak en sık tercih ettigim bir protein tozu

 7. yorumları okudum fakat çogu kişi bir kaç protein tozu markası üzerine yogunlaşmış.muscle need nutrition whey protein tozu kullanmayan aradaki farklı anlayamaz.
  bakınız bu ürününün yüzde 50 si konsantre, yüzde 50 si ise izole dir. dogal olarak hızlı kana karışması ve tam etki göstermesi ile öne çıkan bir protein tozudur.
  bir kutuda 76 servis olması nedeniyle fiyat olarak göze çarpıyor. ben 3 lü kutulu olanından kullanıyorum devamlı sizde tercih edebilirsiniz.
  en iyi protein tozu muscle need nutrition dur, performance farkı ve içerik kalitesi nedeni ile piyasada sıkça ragbet gösteriliyor zaten

 8. Güzel bir liste olmuş, bu ürünlerden 2 tanesini kullanma fırsatı yakaladım, baya etkili protein tozları. Diğerlerini de sipariş vereceğim en kısa sürede.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd