Fitness Eğitmeni Seçimi

  3632
  0
  PAYLAŞ

  Türkiye de fitness eğitimleri pek fazla yeterli değildir. Spor salonlarına gittiğiniz zaman sizlere bir program verilir ve bu programa uymanız istenir. Eğer ücret konusunda sıkıntılarınız yok ise özel yani kişisel bir eğitmen ile çalışabilirsiniz. Genellikle kişisel eğitmenler çok fazla üstünüze düşecektir.

  Kişisel Antrenör Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Spor eğitmenlerinde nelere dikkat edilmelidir sorusu çok sık yöneltilen sorulardan birisidir. Sizleri çalıştırmaktan ve öğretmekten asla sıkılmamalı. Alıcı satıcı olarak değil de bir arkadaş bir dost gibi olmalı. Antrenörlerin disiplini her zaman sporcuya artı olarak yansır. Spor uzun bir uğraş gerektirir spora yeni başlayan insanlarda ise başlangıçtaki azim yerini yavaş yavaş özgüven kaybına ve boşuna uğraşıyormuş hissine bırakır. Bu sebeple antrenörler disiplinli ve gevşemeye müsait olmamalıdır.

  Antrenman programları kendine yakın olanları değil de analiz ederek vücudunuzdaki eksik bölgelere program oluşturulmalı ve takip edilmeli.

  Antrenman zamanında yapacağınız programda alakasız konulardan bahsetmesi ve uygulaması, sizlere kötü bir sonuç çıkartır.

  Sohbet etmek için değil de bir şeyler öğrenmek için gidiyorsunuz. Bunu eğitmeninize hatırlatın.

  Eğer siz antrenman sırasında başka şeyler ile ilgileniyorsa veya telefonu çaldığı zaman direk cevap veriyorsa ve ya mesaj atıyorsa bu hocanızın kötü ve kalitesiz olduğunu gösterir. Sizi antrenmana soktuğu zaman bitimine kadar sadece sizinle ilgilenmesi gerekir.

  Çok fazla kilolu ya da çok fazla zayıf sırtı kambur olan hocalardan uzaklaşın. Eğer iyi bir sporcu olsalar kendileri o halde olmazlardı unutmayın.

  Eğer sizin sorunlarınıza çare bulamıyor sorularınıza cevap veremiyorsa o hocadan da uzak durun. Çünkü hiç bir şey bilmiyordur. Bunu zaten sorduğunuz zaman anlarsınız.

  Hocanızla ilk tanıştığınızda soru sormaktan kaçınmayın. Soru sorun ki bilgili birimi size ne kadar artısı olacak o an anlarsınız zaten. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde çok iyi bir eğitim alacağınızdan şüpheniz olmasın.

  asdasd