Gücünü Arttır

  2362
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirmede en önemli konulardan biriside güçlü olmaktır.Güç kazanımı çok kolay olmasada bu yazımızda size farklı yöntemler sunarak güç kazanımı sağlayacaksınız.

  • Kilo Alın; Bu yöntem biraz basit gibi gelsede oldukça işe yarayan bir yöntemdir.Alacağınız 5 kilo açığa çıkacak enerji  size daha fazla güç kazandıracaktır.Tabi bu kilo alımı sırasında aşırıya kaçmamak ve yağ oranını yükseltmemeye dikkat etmelisiniz.
  • Bacak Gününü Atlamayın; Bacak antrenmanlarına önem verilmesi sadece estetik açıdan değil daha hacimli ve güçlü olabilmek içinde gereklidir.Özellikle squat egzersizleri vücudunuzda testosteron seviyesinide arttıracaktır.
  • Güç Egzersizlerine Önem Verin; Her antrenmanınızda mutlaka temel güç egzersizlerini eklemelisiniz.Squat, overhead press, deadlift ve bench press gibi egzersizleri mutlaka antrenmanlarınıza eklemelisiniz.
  • Yeterince Isının; Antrenmanlardan önce yapacağınız egzersiz öncesinde düşük ağırlıklarla yapacağınız tekrarlar kanı kaslarınıza pompalayarak ağır çalışmak için sizi daha hazır hale getirecektir.Hafif tekrarlarınızı adım adım arttırarak daha ağır çalışmanıı sağlayabilirsiniz.
  • Yüksek Ağırlık Düşük Tekrar; Yüksek ağırlıklar ile 2-3 arası yapacağınız tekrarlar sizin daha güçlü olmanızı sağlayacaktır.Powerlifterların güçlü olmasının sırlarından biriside yüksek ağırlık düşük tekrar çalışma prensibidir.

  Bu yazı ilginizi çekebilir : Ağırlık antremanlarımızda odaklanma problemi !

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  asdasd