Kaç Öğün Yemek Yenmeli

  2317
  0
  PAYLAŞ

  Sağlık açısından en önemli etkenlerden bir tanesi de elbette ki yemek yemektir. Doğru beslenme sağlığın da habercisidir. Doğru bir şekilde beslenmek için yediğimiz yemekler kadar öğünlerimize de dikkat etmeliyiz. Mesela öğün olarak klasik olanı 3 öğün yemek yemektir.

  3 öğün yemek yiyerek sağlıklı bir beslenme sağlayacağınızı daima duymuşsunuzdur ve alışkanlık olarak da en doğru olanı üç öğün yemek yemek olarak görmekteyiz. Ancak yalnızca üç öğün yemek yemek hem kilo almanın habercisi olmaktadır. Hem de sağlık açısından faydalı değildir. Bunun sebebi üç öğün arasında ki zaman dilimlerinde insanın çok acıkması ve yemeğe oturduğunda açlık hissiyle hızlı ve çok yemek yemesine sebep olmaktadır. Hızlı ve çok yemek yiyen kişi hem kilo alacaktır. Hem de mide rahatsızlıklarıyla karşı karşıya kalacaktır.

  Ancak en doğru beslenme şekli üç öğün beslenme değildir. Altı öğün beslenme en doğrusudur. Beslenme de en önemli öğün ise kahvaltıdır. Sağlam bir şekilde kahvaltının yapılması vücut sağlığı açısından da kesinlikle çok önemli olan etkendir. Kahvaltıda sağlıklı bir kahvaltı yapmamız hem güne iyi başlamamızı sağlamaktadır. Hem de sağlıklı bir vücut için çok önemlidir.

  Kahvaltınızı yaptıktan sonra öğle yemeğinizden bir iki saat önceye kadar atıştırmalık bir şeyler yemeniz de fayda bulunmaktadır. Öğle yemeğinden bir iki saat önce meyve ya da yoğurt yemeniz sizin açlığınızı bastıracaktır ve öğle yemeğinde çok yemek yememenizi sağlayacaktır. Öğle yemeğinizi yedikten sonra da aynı şekilde akşam yemeğinden bir iki saat önce atıştırmalık bir şeyler yemelisiniz. Akşam yemeğinizi yemenizden sonra ise gece yatmadan bir saat önce elma gibi sindirimi kolay bir meyve yiyerek gece de rahat bir uyku çekmenizi sağlayabilirsiniz.

  asdasd